Seriály

TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli Game of Thrones!

TOP 10: Zaujímavé fakty o Game of Thrones

Najväčší televízny seriál vôbec je späť. Momentálne pozeráme poslednú sériu Game of Thrones, v ktorej si máme užiť epické bitky a množstvo dôležitých momentov v príbehu. Včera (15. apríl) sme si dokonca pozreli premiéru prvej časti, ktorá nás vzala späť do magického Westerosu. My sme sa rozhodli využiť túto príležitosť a priniesť vám zaujímavé fakty o Game of Thrones, ktoré (možno) neviete!

trailer na ôsmu sériu Game of Thrones

Zdroj: lvv2.com

Ďalšie série

Na odovzdávaní cien Emmy George R. R. Martin povedal, že nerozumie, prečo seriál končí tak skoro. Podľa neho sa totižto pokojne mohla tiahnuť aj do 11., 12. či dokonca 13. série.

názov prvého Game of Thrones prequelu

Zdroj: medium.com

Vytrvalosť záporáka

Vytvoriť masku Night Kinga trvá asi 4 hodiny. “Paradoxne mi ten čas uteká veľmi rýchlo. Rozprávam sa s maskérmi, počúvam hubu alebo spím. Naučil som sa totiž spať posediačky bez toho, aby mi padala hlava,” povedal Vladimír Furdík, predstaviteľ tejto postavy.

game of thrones

Zdroj: homesecurity.press

Zlý otec

Charles Dance (Tywin Lannister) bol znechutený správaním svojej postavy voči svojmu synovi. Viackrát povedal, že pri natáčaní preňho bolo nesmierne obtiažne byť hnusný pri pohľade na úprimne milého muža, akým je Peter Dinklage (Tyrion Lannister).

Peter Dinklage

Zdroj: nerdist.com

Poriadne peniaze

Herci Lena Headey (Cersei Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Kinolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Kit Harington (Jon Snow) a Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) si počas natáčania 7. a 8. série zarobili 2,56 milióna dolárov za epizódu. Počas posledných dvoch sérií si tak prilepšili o 34 miliónov amerických dolárov.

Koľko zarábajú hviezdy zo seriálu Game of Thrones

Zdroj: wallpapermaiden.com

Pirátski fanúšikovia

Game of Thrones je od roku 2017 ilegálne najsťahovanejší seriál na svete.

Podrick Payne

Zdroj: za.ign.com

Šokujúci koniec

Manželka Kita Haringtona (Jon Snow), Rose Leslie, sa ho opýtala, ako Game of Thrones skončí. On neváhal a všetko jej prezradil, po čom sa s ním tri dni nerozprávala.

Zdroj: nerdist.com

Teplý kožuch

Kostýmy Nočnej hliadkyvyrobené z kobercov IKEA.

Fotka z najnovšieho dielu Game of Thrones

Zdroj: popsugar.com

Rozhádaní milenic

Lena Headey (Cersei Lannister) a Jerome Flynn (Bronn) boli vo vzťahu, ktorý nedopadol zrovna najlepšie. Do hereckých zmlúv si teda pridali podmienku, že nikdy nebudú spolu v jednej scéne a na pľaci budú dostatočne oddelení, aby sa nemuseli vidieť.

siedma séria game of thrones

Zdroj: inverse.com

Neľútostný vládca

Jack Gleeson sa pri hraní Joffreyho inšpiroval postavou Commodusa (Joaquin Phoenix) z filmu Gladiátor (2000).

Zdroj: s-i.huffpost.com

Falošná krv

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) bola pri natáčaní istého momentu prvej série namočená v takom veľkom množstve falošnej krvi, že keď šla na toaletu, prilepila sa k záchodovej doske. Musela volať o pomoc.

Zdroj: 15post.com

Sledujete 8. sériu populárneho Game of Thrones? Ako podľa vás celý príbeh skončí? Vaše predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár