TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli Game of Thrones!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 10: Zaujímavé fakty o Game of Thrones

Najväčší televízny seriál vôbec je späť. Momentálne pozeráme poslednú sériu Game of Thrones, v ktorej si máme užiť epické bitky a množstvo dôležitých momentov v príbehu. Včera (15. apríl) sme si dokonca pozreli premiéru prvej časti, ktorá nás vzala späť do magického Westerosu. My sme sa rozhodli využiť túto príležitosť a priniesť vám zaujímavé fakty o Game of Thrones, ktoré (možno) neviete!

trailer na ôsmu sériu Game of Thrones
Zdroj: lvv2.com

Ďalšie série

Na odovzdávaní cien Emmy George R. R. Martin povedal, že nerozumie, prečo seriál končí tak skoro. Podľa neho sa totižto pokojne mohla tiahnuť aj do 11., 12. či dokonca 13. série.

názov prvého Game of Thrones prequelu
Zdroj: medium.com

Vytrvalosť záporáka

Vytvoriť masku Night Kinga trvá asi 4 hodiny. „Paradoxne mi ten čas uteká veľmi rýchlo. Rozprávam sa s maskérmi, počúvam hubu alebo spím. Naučil som sa totiž spať posediačky bez toho, aby mi padala hlava,“ povedal Vladimír Furdík, predstaviteľ tejto postavy.

game of thrones
Zdroj: homesecurity.press

Zlý otec

Charles Dance (Tywin Lannister) bol znechutený správaním svojej postavy voči svojmu synovi. Viackrát povedal, že pri natáčaní preňho bolo nesmierne obtiažne byť hnusný pri pohľade na úprimne milého muža, akým je Peter Dinklage (Tyrion Lannister).

Peter Dinklage
Zdroj: nerdist.com

Poriadne peniaze

Herci Lena Headey (Cersei Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Kinolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Kit Harington (Jon Snow) a Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) si počas natáčania 7. a 8. série zarobili 2,56 milióna dolárov za epizódu. Počas posledných dvoch sérií si tak prilepšili o 34 miliónov amerických dolárov.

Koľko zarábajú hviezdy zo seriálu Game of Thrones
Zdroj: wallpapermaiden.com

Pirátski fanúšikovia

Game of Thrones je od roku 2017 ilegálne najsťahovanejší seriál na svete.

Podrick Payne
Zdroj: za.ign.com

Šokujúci koniec

Manželka Kita Haringtona (Jon Snow), Rose Leslie, sa ho opýtala, ako Game of Thrones skončí. On neváhal a všetko jej prezradil, po čom sa s ním tri dni nerozprávala.

Zdroj: nerdist.com

Teplý kožuch

Kostýmy Nočnej hliadkyvyrobené z kobercov IKEA.

Fotka z najnovšieho dielu Game of Thrones
Zdroj: popsugar.com

Rozhádaní milenic

Lena Headey (Cersei Lannister) a Jerome Flynn (Bronn) boli vo vzťahu, ktorý nedopadol zrovna najlepšie. Do hereckých zmlúv si teda pridali podmienku, že nikdy nebudú spolu v jednej scéne a na pľaci budú dostatočne oddelení, aby sa nemuseli vidieť.

Zdroj: inverse.com

Neľútostný vládca

Jack Gleeson sa pri hraní Joffreyho inšpiroval postavou Commodusa (Joaquin Phoenix) z filmu Gladiátor (2000).

Zdroj: s-i.huffpost.com

Falošná krv

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) bola pri natáčaní istého momentu prvej série namočená v takom veľkom množstve falošnej krvi, že keď šla na toaletu, prilepila sa k záchodovej doske. Musela volať o pomoc.

Zdroj: 15post.com

Sledujete 8. sériu populárneho Game of Thrones? Ako podľa vás celý príbeh skončí? Vaše predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -