TOP 10 zaujímavostí o legendárnom filme Piráti z Karibiku: Prekliatie čiernej perly!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 10 zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku

Vedeli ste, že pred príchodom filmovej série Piráti z Karibiku o námorníkov mimo zákona zakopol len málokto? Skutočnú popularitu pirátom zaistil až film Prekliatie čiernej perly, ktorý naštartoval niečo nevídané. Podľa mnohých je práve prvá časť tou najlepšou. Dnes sa teda pozrime na pár vecí, ktoré ste o tomto ikonickom filme nevedeli. Nech sa páči, toto je náš zoznam TOP 10 zaujímavostí o legendárnom filme Piráti z Karibiku: Prekliatie čiernej perly!

Hlavnú úlohu mal pôvodne hrať Robert De Niro

zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku
Zdroj: factinate.com

V skutočnosti nebolo ďaleko od toho, že by sme sa nakoniec dočkali úplne rozdielnej filmovej série. Rolu Jacka Sparrowa mal totižto najprv stvárniť Robert De Niro, herec však ponuku štúdia nakoniec odmietol, keďže si myslel, že nemá šancu na úspech. Ktovie čo na to vraví dnes.

Keira Knightley si bola istá, že ju vyhodia

Zdroj: denofgeek.com

Aj keď tak hlavná ženská postava vo filme vôbec nevyzerá, jej predstaviteľka sa veľmi bála. Podľa všetkého si Keira Knightley bola istá, že z produkcie ju vyhodia už po pár dňoch. Na začiatku natáčania sa teda zbalila naľahko, aby so sebou zbytočne nevláčila veľa vecí. Keby len vtedy vedela, ako veľmi sa mýli!

Veľké čísla vo vzhľade

zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku
Zdroj: pirates.wikia.com

Pri takto veľkolepom filme je vzhľad takmer všetko. Aby jednotlivé postavy vyzerali naozaj ako z čias, kedy po moriach brázdili piráti, na líčení hercov pracovalo 50 ľudí, vlasy im udržiavali 30 kaderníci a celkovo pre film vyrobili 900 kusov oblečenia.

Johnny Depp musel pri natáčaní nosiť kontaktné šošovky

Zdroj: wallup.net

Známy herec počas natáčania nosil v očiach šošovky, nie však kvôli vzhľadu. Šošovky so stmaveným sklom nosil pre ochranu očí a aj kvôli tomu, aby pri natáčaní na slnku príliš nežmúril.

Pľac jaskyne po dobu 5 mesiacov budovalo 100 ľudí

zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku
Zdroj: ohmy.disney.com

Obrovský pľac jaskyne sa v skutočnosti nenachádzal nikde inde ako v samotnom srdci Hollywoodu. Priestor obsahujúci poklad takmer pol roka budovali 100 pracovníkov, čo je naozaj úctyhodné.

Orlando Bloom úlohu dostal vďaka Pánovi prsteňov

zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku
Zdroj: huffingtonpost.com

Vyberanie toho správneho herca bolo pre štúdio naozaj dôležité. Rolu Willa Turnera si podľa všetkého mohol zahrať veľký zoznam iných hviezd, ako napríklad Jude Law, Ewan McGregor, Tobey Maguire, Christian Bale a ďalší. Nakoniec ju ale získal Orlando Bloom, a to len vraj kvôli úspechu filmov Pán prsteňov.

Namiesto prachu kakaový prášok

zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku
Zdroj: pinterest.se

V známej scéne, kedy sa spolu bijú Jack Sparrow a Will Turner, hercom produkčný tím nechcel do tvári hádzať skutočnú špinu. Miesto prachu a hliny tak bol použitý klasický čokoládový prášok – kakao.

Postavu Jacka Sparrowa inšpiroval herec Hugh Jackman

Zdroj: baltana.com

Najznámejší pirát sveta bol v skutočnosti vytvorený pre niekoho úplne iného. Scenárista Stuart Beattie sa vraj pri písaní postavy zameriaval na herca Hugha Jackmana, ktorý bol inšpiráciou. Štúdio ho však nechcelo obsadiť kvôli tomu, lebo vtedy nebol dostatočne veľkou hviezdou.

Johnny Depp naozaj kormidloval

zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku
Zdroj: aminoapps.com

Herec raz prezradil, že po jeho príchode na natáčanie dostal veľké prekvapenie. Nikto mu dopredu nepovedal, že vo viacerých prípadoch bude naozaj kormidlovať skutočnú loď. Myslíme si ale, že to aj napriek tomu zvládol na perfektnú!

Keira Knightley mala počas natáčania len 17 rokov

zaujímavostí o filme Piráti z Karibiku
Zdroj: port.hu

Asi ste si to ani nikdy neuvedomili, ale hlavná ženská postava Elizabeth Swann je ešte len dievča. Jej známa predstaviteľka mala počas skorých fáz natáčania len 17 rokov. Na každú novú lokalitu nakrúcania s ňou teda musela cestovať matka!

Zdroj: ohmy.disney.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -