Zaujímavé fakty o seriáloch #12

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za kamerami počas natáčania týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Shameless

Zdroj: tunefind.com

Tvorca seriálu John Wells má jedno veľmi prísne pravidlo. Herci nemôžu mať na pľaci scenáre, musia poznať všetky svoje riadky naspamäť. Skvelé pravidlo!

2Adventure Time

Zdroj: wallpaperscraft.com

Vedeli ste, že seriál má akýsi zabehnutý žart/easter egg? V takmer každej epizóde sa nachádza malý slimák, ktorý máva divákom. Zvyčajne sa však ukáže len raz počas celej epizódy, takže buďte pozorní!

3Futurama

Zdroj: dailydot.com

Viete, ako zneli Benderove prvé slová v show? Nuž, bola to veta: “Bite my shiny metal ass.“. V skratke, typický Bender.

4Simpsonovci

Zdroj: digitalspy.com

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo sú vlastne postavy zo Simpsonovcov žlté? Má to svoj dôvod, a ten je pomerne jednoduchý. Cieľom bolo zaujať pozornosť ľudí, ktorí len skáču medzi kanálmi. Treba uznať, že to sa tvorcom naozaj podarilo.

5Better Call Saul

Zdroj: amc.com

Seriál sa odohráva v roku 2002, čo je 6 rokov pred začiatkom Breaking Bad (2008) a 7 rokov predtým, ako sa v ňom po prvýkrát ukázal Saul Goodman.

6Breaking Bad

Zdroj: amc.com

Všetci dobre poznáme Jesseho epickú hlášku “bitch“. Viete však, koľkokrát bola v seriáli použitá? Dokopy to bolo až 54-krát!

7Game of Thrones

Zdroj: gamblingsites.org

Pýtate sa, čo má spoločné Game of Thrones a Pán prsteňov či Hobbit? Nuž, viac než si myslíte. V Železnom tróne sa totižto nachádza replika Gandalfovho meča, Glamdringu.

8Kravaťáci

Zdroj: usanetwork.com

Niektoré výtlačky, ktoré visia v kancelárii Rachel Zane (Meghan Markle) v tretej sérii sú v skutočnosti výtvormi Patricka J. Adamsa (Mike Ross).

9The Walking Dead

The Walking Dead

Pár dielov dozadu sme vám spomínali, že odtieň zombíkov sa v seriáli postupne mení, aby sa ukázal dôraz na to, ako sa telo časom rozkladá. Vedeli ste však, že podobne sú na tom aj opening titles? Každou sériou sa menia a čím ďalej, tým viac sa “rozkladajú“.

10Supernatural

Zdroj: fangasmthebook.wordpress.com

Pôvodným návrhom bolo, aby mal Dean plno tetovaní, avšak show si to na začiatku nemohla z dôvodu malého rozpočtu dovoliť. To však teraz už neplatí, no nie?

Zdroj: imdb.com

Pridaj komentár