Zaujímavé fakty o seriáloch #12

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za kamerami počas natáčania týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Shameless

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: tunefind.com

Tvorca seriálu John Wells má jedno veľmi prísne pravidlo. Herci nemôžu mať na pľaci scenáre, musia poznať všetky svoje riadky naspamäť. Skvelé pravidlo!

2Adventure Time

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: wallpaperscraft.com

Vedeli ste, že seriál má akýsi zabehnutý žart/easter egg? V takmer každej epizóde sa nachádza malý slimák, ktorý máva divákom. Zvyčajne sa však ukáže len raz počas celej epizódy, takže buďte pozorní!

3Futurama

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: dailydot.com

Viete, ako zneli Benderove prvé slová v show? Nuž, bola to veta: “Bite my shiny metal ass.“. V skratke, typický Bender.

4Simpsonovci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: digitalspy.com

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo sú vlastne postavy zo Simpsonovcov žlté? Má to svoj dôvod, a ten je pomerne jednoduchý. Cieľom bolo zaujať pozornosť ľudí, ktorí len skáču medzi kanálmi. Treba uznať, že to sa tvorcom naozaj podarilo.

5Better Call Saul

produkcia štvrtej série Better Call Saul
Zdroj: amc.com

Seriál sa odohráva v roku 2002, čo je 6 rokov pred začiatkom Breaking Bad (2008) a 7 rokov predtým, ako sa v ňom po prvýkrát ukázal Saul Goodman.

6Breaking Bad

Breaking Bad Fakty
Zdroj: amc.com

Všetci dobre poznáme Jesseho epickú hlášku “bitch“. Viete však, koľkokrát bola v seriáli použitá? Dokopy to bolo až 54-krát!

7Game of Thrones

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: gamblingsites.org

Pýtate sa, čo má spoločné Game of Thrones a Pán prsteňov či Hobbit? Nuž, viac než si myslíte. V Železnom tróne sa totižto nachádza replika Gandalfovho meča, Glamdringu.

8Kravaťáci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: usanetwork.com

Niektoré výtlačky, ktoré visia v kancelárii Rachel Zane (Meghan Markle) v tretej sérii sú v skutočnosti výtvormi Patricka J. Adamsa (Mike Ross).

9The Walking Dead

The Walking Dead
The Walking Dead

Pár dielov dozadu sme vám spomínali, že odtieň zombíkov sa v seriáli postupne mení, aby sa ukázal dôraz na to, ako sa telo časom rozkladá. Vedeli ste však, že podobne sú na tom aj opening titles? Každou sériou sa menia a čím ďalej, tým viac sa “rozkladajú“.

10Supernatural

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: fangasmthebook.wordpress.com

Pôvodným návrhom bolo, aby mal Dean plno tetovaní, avšak show si to na začiatku nemohla z dôvodu malého rozpočtu dovoliť. To však teraz už neplatí, no nie?

Zdroj: imdb.com