TOP 5 fanúšikovských teórii o populárnom seriáli Simpsonovci

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Simpsonovci

Simpsonovci sú veľmi obľúbeným seriálom. Prvýkrát sa objavil už v roku 1987 a momentálne má už 30 sérii. Samozrejme stále pokračuje ďalej. Ohľadom Simpsonovcov tu však koluje veľa nevysvetlených otázok, ktoré môže fanúšik buď ignorovať, alebo sa do celej problematiky ponorí. Takto vznikli mnohé vysvetlenia a teórie zo strany divákov. Vybrali sme pre vás TOP 5 fanúšikovských teórii o populárnom seriáli Simpsonovci.

1. Kto postrelil pána Burnsa?

mr Burns
Zdroj: syfy.com

Asi najväčšou záhadou v Simpsonovcoch je, kto postrelil pána Burnsa? Táto kauza sa riešila v dvoch epizóach a podozrivým bol snáď každý v Springfielde. Nakoniec sa dozvedáme, že to spravila Maggie a bola to náhoda. Niektorí fanúšikovia však veria, že to v skutočnosti spravila Marge Simpsonová. Vieme, že pán Burns ukázal prstami na písmená W a S, pri čom on ich zo svojho pohľadu videl ako M a S.

V dieli, keď si Homer kúpil zbraň a nakoniec bol donútený ju zahodiť, pretože sa to Marge nepáčilo, vidíme, ako sa jej Marge nakoniec nechce vzdať, dokonca ju drží a manipuluje s ňou, akoby sa už narodila so zbraňou v ruke. Prečo potom ale Burns obvinil Maggie? V iných dieloch je ukázané, že pán Burns cíti k Marge istú náklonnosť. Vedel, že batoľa nepostihne žiaden trest a tak sa rozhodol Marge zachrániť. Aký mala ale Marge motív?

2. Rodina intelektuálov

Homer a pastelka
Zdroj: sk.pinterest.com

V jednej z epizód odhalíme, že Homer má v mozgu od detstva zapichnutú pastelku. Po jej chirurgickom vybratí sa stáva veľmi inteligentným. Čo ak sú však inteligentní všetci z rodiny Simpsonových? O Líze sa ani nemusíme baviť, všetci vieme o jej vysokom IQ a rozhľadenosti. Marge síce pracuje v domácnosti a nevieme len tak povedať, že je inteligentná. No keď v jednom dieli Líza objavila jej staré testy a práce, zistila, že Marge bola veľmi múdra a držala si hviezdne skóre až kým nespoznala Homera a nezamilovala sa. Marge taktiež šla študovať na vysokú školu, čo tiež preukazuje jej intelekt.

Čo sa Barta týka, o ňom by len ťažko niekto priamo tvrdil, že je génius. No keď sa nad tým zamyslíme, hovorí sa, že práve tých najväčších géniov nebaví škola a nedávajú v nej pozor, dokonca, že majú zlé známky. To na Barta sedí viac než presne. V seriáli vidíme, že pokiaľ nejde o veci spojené so školou a vzdelaním, Bart je celkom šikovný a má rôznorodé nápady. Je teda možné, že aj on je géniom? Ostáva nám malá Maggie. Ak ste čo i len malý fanúšik Simpsonovcov viete, že Maggie dokáže na svoj vek neuveriteľné veci. Nie je iba obyčajným nemožným batoľaťom, v niektorých situáciach sa dokonca správa dospelejšie, než samotný Homer.

3. Prečo Springfield nestarne?

Maggie Simpson
Zdroj: youtube.com

Rodina Simpsonových a zároveň aj všetci obyvatelia Sprinfieldu už dlhý čas žijú v rovnakom veku, teda nestarnú. Keď však niekto Springfield opustí, akoby sa znova rozbehol. Napríklad Levák Bob odišiel do Talianska, kde trochu zostarol a založil si rodinu. Preto vznikla teória, že sa Springfield nachádza v nejakej sfére, kde čas plynie úplne inak a aj keď sa menia dni, mesiace aj ročné obdobia, postavám nepribúdajú roky. Postavy sú ale schopné získavať modernú technológiu a naučia sa s ňou pracovať. V tomto prípade by epizódy, ktoré nám ukazujú budúcnosť, mohli byť len také náhľady, že ako by to asi vyzeralo, keby ľudia v Springfielde starli (keďže sa často tie epizódy navzájom krížia a vznikajú rôzne nedorozumenia a nezrovnalosti medzi nimi).

4. Nekonečná slučka

Simpsons TV
Zdroj: eonline.com

Ďalšou teóriou o čase v seriáli je, že celý funguje ako uzavretý kruh. Ak sa niekedy tvorci rozhodnú ho ukončiť, možno bude posledná epizóda totožná s úplne prvou, čim nám naznačia nekonečný kolobeh. Seriál sa beztak už stal nekonečným opakovaním, kedže ide stále dokola v televízii.

5. Nelson a Barney sú jedným človekom

Nelson a Barney
Zdroj: whatculture.com

Nelson žije nie práve najkrajší život. A ani to nevyzerá tak, že by pracoval na jeho zlepšení. Je veľmi pravdepodobné, že keď vyrastie (ak vyrastie), stane sa alkoholikom bez stabilnej práce. Stane sa Barneym. Preto fanúšikovia vymysleli teóriu, že Barney je vlastne Nelson z budúcnosti, ktorý sa ale vrátil v čase pod iným menom, aby varoval svoje mladšie ja. No skôr, než sa o to pokúsi, začne ešte viac piť a úplne zabudne, že prišiel z budúcnosti, a že má nejakú úlohu. S Barneym a Nelsonom sa spája ešte jedna teória: niektorí diváci si myslia, že Barney je Nelsonovým strateným otcom. Možno sa tak prepil, že zabudol, že nejakého syna vôbec má.

Zdroj: youtube.com

Poznáte nejaké iné teórie od fanúšikov? Máte nebodaj svoje vlastné? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -