TOP 5: hororové anime jednohubky, ktoré vám naženú zimomriavky

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Hororové anime

Halloween je za nami, no vy máte stále chuť na nejaké strašidelné filmy a seriály? Alebo iba hľadáte niečo krátke a dobré na dlhé jesenné večery? Žiaden problém. Ak ste fanúšikmi anime seriálov, tak si v našom zozname, kde predstavíme hororové anime jednohubky, určite niečo nájdete.

1. Elfen Lied 2004 – 13 epizód

Hororové anime - Elfen Lied
Zdroj: otakukart.com

Elfen Lied je anime z roku 2004, ktoré má 13 epizód. Sleduje príbeh Lucy (ktorú volajú aj Nyu). Lucy je Diclonius – mutant človeka s telekinetickými schopnosťami a s rohmi, ktoré jej vyrastajú z hlavy. Po tom, ako Lucy ujde z laboratória, ju nájdu ďalšie dve hlavné postavy – Kouta a Yuka. Mutantka má však rozdvojenú osobnosť a miestami vystupuje ako nevinná Nyu, ktorá nedokáže robiť ani základné úkony ako prezliecť sa či rozprávať, a inokedy vystupuje ako krvilačná a pomstychtivá Lucy s temnou minulosťou.

Príbeh vás naraz vydesí, rozplače aj rozosmeje. Ponúka mix emócií a rozmanité postavy, ktoré si do mladej dospelosti nesú vlastné problémy z minulosti. Okrem spomínaných postáv sa v anime objavuje aj trinásťročné dievča Mayu, ktoré ušlo z domova, pretože ju otec zneužíval a ďalší Diclonius Nana, ktorá bola vychovávaná odmalička v laboratóriu.

2. When They Cry: Higurashi 2006 – 26 epizód

anime seriály Netflix - when they cry
Zdroj: elpalomitron.com

When They Cry (Higurashi no naku koro ni) je anime z roku 2006, ktoré má 26 epizód. Rozpráva o opakujúcich sa situáciách v mestečku Hinamizawa. Počas seriálu vidíme jeden rok stále dookola, no s úplne iným sledom udalostí. Vždy však niekto zomrie a niekto sa stane nezvestným. Je to kliatba mesta, s ktorou musia obyvatelia žiť. Prichádza sem Maebara Keiichi, ktorý sa skamaráti s hŕstkou spolužiačok. Ani sa nenazdá, a hneď je vtiahnutý do stredu záhadného umierania. A to niekoľkokrát za sebou.

Jeho spolužiačky vyzerajú na prvý pohľad nevinne, no nenechajte sa zmiasť guľatými očami a nevinným úsmevom. Anime vám ponúkne množstvo krvavých scén, zvrátených postáv, záhad a strašidelných chvíľ. Postupne vám odokryje taje mestečka a spoznáte ešte omnoho viac zaujímavých charakterov.

3. Shiki 2010 – 22 epizód

Shiki
Zdroj: animeindianphilosopher.wordpress.com

Anime Shiki z roku 2010 ponúka 22 epizód o klasických hororových príšerách – upíroch. Nečakajte ale romantickú drámu s postavami, ktoré sa trblietajú na slnku. Títo upíri sú krvilační a budú vás v snoch prenasledovať aj po dopozeraní anime. Seriál sa zameriava na hneď niekoľko postáv, no celkovo sleduje osud malého japonského mestečka, v ktorom ľudia záhadne miznú a umierajú. Táto záhada sa začína po tom, ako sa doň nasťahuje rodina Kirishiki, ktorej členovia vychádzajú do ulíc hlavne po zotmení.

Túto záhadu sa snažia obyvatelia mestečka vyriešiť a netrvá im dlho, kým začnú veriť na rôzne mystické bytosti. Okrem bežných občanov sa však do skúmania pustí aj miestny kňaz a miestny doktor, ktorí si ich existenciu jednoducho nevedia pripustiť. Niektorí obyvatelia sa dokonca s danými upírmi spriatelia, a preto je pre nich ešte nemožnejšie uveriť tomu, že tieto postavy po nociach krvilačne vraždia ostatných.

4. Another 2012 – 12 epizód

Hororové anime Another
Zdroj: animefillerguide.com

Another z roku 2012 ponúka 12 hororových epizód, ktoré sú skvelým začiatkom, ak sa chcete dostať do tohto žánru. Opäť sa stretnete so záhadou, ktorú sa spoločne s postavami pokúšate počas celého seriálu rozlúsknuť. Čaká vás pohľad na hneď niekoľko desivých a bizarných smrtí žiakov z triedy 3-3. Podľa starej legendy sa v triede vždy objaví niekto navyše – niekto, kto nepatrí medzi živých.

Žiaci na škole majú zaužívaný systém a jedného zo spolužiakov každý rok vyčlenia a naplno ignorujú za účelom zabránenia katastrofe. Občas to funguje, no občas nie. Tento rok je touto postavou zvláštne dievča Misaki Mei. Do ich triedy však nastúpi v polovici semestra nový žiak Kouichi Sakakibara, ktorý sa Misaki hneď prihovorí, keďže nevie nič o kliatbe či zaužívaných pravidlách. Séria úmrtí je tak spustená a nikto nevie, ako kliatbe uniknúť.

5. Corpse Party: Tortured Souls 2013 – 4 epizódy

Corpse Party: Tortured Souls
Zdroj: pinterest.se

Anime Corpse Party: Tortured Souls má iba štyri epizódy. Sleduje životy študentov na strednej škole Kisaragi Academy. V tejto škole sa v minulosti odohrali brutálne vraždy študentov aj učiteľov. Deväť študentov sa v jednu noc stretne v budove, aby sa rozlúčili s priateľom, ktorý odchádza. Predvedú zaužívaný rituál na to, aby boli priateľmi do konca života. Tento rituál prebudí udalosti z minulosti a uzavrie ich do inej dimenzie.

Stretávajú zatratených duchov minulosti a snažia sa prísť na to, ako uniknúť. Pretože pokiaľ neuniknú, sami sa stanú duchmi a ostanú v tejto dimenzii naveky. Toto krátke anime vzniklo podľa počítačovej hry Corpse Party a môžete si ho pozrieť naozaj za jeden večer. To je, pokiaľ sa nebojíte, že vás duchovia minulosti budú neskôr naháňať v snoch.

Páči sa vám náš rebríček? Aké je vaše obľúbené hororové anime? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: thrillist.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -