TOP 5 improvizovaných momentov v seriáli Rick a Morty

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Improvizácia v Rickovi a Mortym

Rick a Morty je jedinečný seriál, ktorého popularita stále rastie. Prednedávnom sme dokonca dostali prvých 5 epizód z novej série. Niečo, v čom je Rick a Morty naozaj výnimočná komédia je, že veľa momentov v epizódach je improvizovaných! Ktoré to sú? Prinášame vám TOP 5 improvizovaných momentov v seriáli Rick a Morty.

5. Wubba Lubba Dub Dub

wubba lubba dub dub
Zdroj: cinemablend.com

Jedna z najpopulárnejších hlášok v Rickovi a Mortym je Wubba Lubba Dub Dub, ktorú začal Rick používať. Neskôr v seriáli zistíme pravý a tmavý význam tejto hlášky. Za jej vznikom bol ale nápad autorov, robiť si srandu z chytľavých známych fráz z amerických sitkomov. Wubba Lubba Dub Dub znelo tak hlúpo a vtipne, že sa rozhodli použiť práve túto hlášku.

4. Gazorpazorpfield

Dabér Ricka sa už viackrát zveril, že aj keď má istý scenár, často od neho odbočí a premieňa postavu na jeho obraz. Môžeme to počuť pri skeči s názvom Gazorpazorpfield, ktorá bola súčasťou dielu o interdimenzionálnom televíznom kábli a parodovala nášho Garfielda, ale z inej dimenzie. Gazorpazorpfield ide za svojím majiteľom a začne mu poriadne nadávať.

Aj túto postavu daboval dabér Ricka a pri jeho rozhorčení a rýchlom improvizovaní celého skeču sa dokonca začal smiať, keď sa Gazorpazorpfield neslušne dožadoval jedla od svojho majiteľa. Tvorcovia si zamilovali jeho spontánny smiech a nechali ho v epizóde.

3. Pilotný diel

rick a morty pilot
Zdroj: themarysue.com

Človek by si myslel, že pilot celého seriálu bol presne naplánovaný a vymyslený do bodky, keďže od neho záležalo, či z Ricka a Mortyho bude seriál, alebo nie. Rick a Morty však nie je seriál, ktorý sa riadi pravidlami. Celá úvodná scéna prvého dielu, keď sa Rick objaví opitý v Mortyho izbe, bola celkom improvizovaná. Dokonca aj jej pokračovanie, keď sa postavy presunuli do vesmírnej lode a Rick hovoril Mortymu, že má v pláne zhodiť na svet bombu.

2. Quick mysteries

Ak je niečo, čo tvorcovia seriálu naozaj milujú, je to robenie si srandy z hocičoho populárneho. Vidíme to napríklad v segmente interdimenzionálneho káblu o rýchlo vyriešených vraždách. Televízni diváci milujú kriminálne a detektívne seriály. Počas dielov ich však zaujíma iba to, kto to v skutočnosti spravil. Rick a Morty nám ukazuje, ako by takéto seriály vyzerali, keby sme hneď po vražde zistili kto a ako to spravil. A samozrejme, celé to je improvizované.

1. Man vs Car

V epizóde, v ktorej opäť postavy pozerajú interdimenzionálny kábel, tentokrát ale v druhej sérii, sa objaví televízny program Man vs Car. Je to gladiátorská bitka človeka a auta v aréne. Toto je ďalšia z epizód, pri ktorých sa dabér neubránil smiechu na vlastných improvizovaných vtipoch. Keď dabuje moderátora, začne sa smiať a opýta sa, či by nevyhralo auto vždy v takomto zápase.

Tvorcovia to znova zapracovali aj do seriálu a nechceli to prerábať. Keď dabér chytí niť, je hlúposť zastavovať ho kvôli niečomu, čo sa dá vtipne zakomponovať do seriálu. V tomto sú Rick a Morty jedineční. Nesnažia sa o perfektnú šou bez chýb a bez trápnych momentov.

Vedeli ste o niektorom z týchto momentov, že neboli v scenári? Chceli by ste vidieť ďalšie momenty, ktoré boli v tomto seriáli improvizované? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -