5 najlepších hokejových filmov, ktoré musí vidieť každý fanúšik!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 5: Najlepšie hokejové filmy

Nemusíte byť športovec, aby ste milovali športové filmy. Taktiež nemusíte byť hokejista, aby ste si užili tieto skvelé a známe počiny. Ak nežijete v jaskyni, asi viete, že momentálne prebiehajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019. Ako správni Slováci aj my fandíme našim hráčom, ktorí si zatiaľ vybojovali víťazstvo 4:1 nad tímom z USA. Pri tejto skvelej príležitosti sme sa rozhodli, že vám prinesieme krátky zoznam. Nech sa páči, toto sú najlepšie hokejové filmy!

majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019
Zdroj: nhl.com

Záhada na Aljaške (Mystery, Alaska)

Na tomto filme je zaujímavé, akým populárnym sa stal po jeho premiére. V kinách totižto nešlo zrovna o hit – film bol skôr veľký finančný neúspech. Postupom času si však začal nachádzať fanúšikov, ktorí oceňujú skvelé postavy, príbeh a herecké obsadenie, ktoré pozostáva z mien ako Russel Crowe či Burt Reynolds.

Šampióni 1, 2, 3 (The Mighty Ducks I, II, II)

Ide o známu trilógiu, čo je samo o sebe dôkazom toho, ako tieto filmy uspeli. Vo svete športových filmov, nielen hokejových, je totižto len málo pokračovaní. Keď sa však do niečoho pustí štúdio Disney, je jasné, že produkcia bude špičková. Šampióni nie sú ničím unikátni a sú skôr pre mladších divákov, no nikto nepoprie, že patria medzi klasiky.

the mighty ducks hokej
Zdroj: rollingstone.com

Goon

Jednoducho Stiffler na ľade… Čo viac dodať? Neslušný humor, na ktorý sme pri hercovi Seannovi Williamovi Scottovi tak zvyknutí, z tohto filmu robí šialenú a zábavnú jazdu. Je presne tým, čo by ste od neho čakali, preto ho ľudia nikdy neprestanú milovať.

Mohlo by vás zaujímať: Elektronické športy na Olympiáde v roku 2024?!

Nakladačka (Slap Shot)

Tento kultový hit vyšiel ešte v sedemdesiatych rokoch, no odvtedy patrí medzi tie najlepšie a najznámejšie. Je drsný, zaujímavý a neslušný, čo mu v dnešnej dobe len pridáva na kvalite. Reggie Dunlop (Paul Newman) a jeho hokejový tím sú samostatne aj spoločne ikonickými postavami, čo pomohlo tento počin zaradiť medzi večné klasiky.

slap shot hokejove filmy
Zdroj: rollingstone.com

Miracle

Miracle je mnohými divákmi považovaný za najlepší hokejový film vôbec. Úprimne, ten, kto ho videl, sa tomu ani nemôže diviť. Kurt Russell je skvelý ako ikonický americký tréner Herb Brooks. Príbeh je prerozprávaním skutočných udalostí, a aj keď sa tvorcovia pohrali s pravdou, vždy to bolo preto, aby vytvorili čo najviac napínavý a strhujúci film.

Hokejové filmy – BONUSY: Červená armáda a 38

Na záver by som vám ešte rád predstavil divácky obľúbené dokumentárne filmy, ktorým by ste mali určite dať šancu. Červená armáda (2014) vám cez oči hráčov povie, ako prebiehal príbeh jedného z najznámejších hokejových tímov. Slovenský dokument 38 (2014) vám zas ukáže príbeh jedného z našich velikánov, ktorým bol, samozrejme, zosnulý Pavol Demitra.

najlepšie hokejove filmy 38 pavol demitra
Zdroj: cas.sk

Zabudli sme na nejaké dobré hokejové filmy? Videli ste všetky z vyššie vypísaných? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: bleacherreport.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -