5 slovenských herečiek, ktoré by sa vďaka kráse či talentu nestratili ani v Hollywoode!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Slovenské herečky, ktoré by sa nestratili ani v Hollywoode

Slovensko nie je žiadny Hollywood. O tom vás nemusíme nijako presviedčať. V našich končinách sa točí oveľa menej filmov či seriálov a preto u nás máme aj oveľa menej slávnych hercov, či slávnych herečiek. Lenže o to viac si ceníme, keď na plátne či v telke vidíme krásnu, talentovanú a sympatickú herečku. A že ich skutočne nie je veľa.

Väčšina z nás slovenské herecké hviezdy veľmi nerieši, no tieto dámy určite každý považuje za to najlepšie v rámci našej hereckej scény. Dnes vám ukážeme slovenské herečky, ktoré by sa vďaka talentu či kráse určite nestratili ani vo veľkom Hollywoode! Ktorú z týchto herečiek máte vy najradšej?

5. Kristína Svarinská

slovenské herečky
Zdroj: instagram.com

Kristínu už roky poznáme ako jednu z najtalentovanejších mladých herečiek. Presadila sa vďaka populárnym seriálom ako sú Panelák, Ordinácia v ružovej záhrade či Obchod so šťastím. Do popredia ju však dostal úspešný film LOVE, v ktorom si zahrala s Michalom Nemtudom. Taktiež sa nebála ukázať sa polonahá, čo určite potešilo hlavne mužských divákov.

Ostych nechala doma aj pri nakrúcaní úspešného seriálu Sestričky. V ňom stvárnila exprostitútku a súčasne sestričku. Seriál hlavne vďaka jej prítomnosti slávi na televízii Markíza úspech. Nezabúdame ani na jej pôvabný výkon v českej komédii 10 pravidel jak zbalit holku. Kristína má 33 rokov, vyzerá že má minimálne o 5 menej, má charizmu, krásu, sexepíl a prakticky všetko, čo má úspešná herečka mať.

4. Karin Haydu

slovenské herečky
Zdroj: instagram.com

Karin je známa predovšetkým svojím netradičným vzhľadom, charizmou a uhrančivým sexepílom. Ak k tomu pridáte ešte sexi postavu, máte prakticky dokonalý materiál pre herečku. Karin sme videli už v spomínaných seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade či Panelák.

Do jej filmografie tiež patria seriály Búrlivé víno, Chlapi neplačú či sitkom Hoď svišťom. V súčasnosti je známa ako influencerka a jedna z najkrajších slovenských herečiek po 40tke. Jednoznačne by si v Hollywoode našla svoje zameranie a za svoju krásu v staršom veku by bola obdivovaná ako Jennifer Aniston, Jennifer Lopez či Elizabeth Hurley.

3. Gabriela Marcinková

slovenské herečky
Zdroj: cas.sk

Aj Gabriela Marcinková sa do popredia dostala vďaka kultovým seriálom Panelák či Ordinácia v ružovej záhrade. Lenže ju skôr preslávili viac kontroverzné projekty, ako sú seriál Milenky či temný politický triler Sviňa. Ten sa stal v našich končinách absolútnym hitom. Okrem Gabriely si v ňom zahrali aj Jozef Vajda, Dano Heriban, Marko Igonda či Diana Mórová.

Pomrkávanie na skutočnú slovenskú vládu a na tragickú smrť novinára Jána Kuciaka tvorcom vyšlo na výbornú. Neskôr Gabriela svojím šarmom očarila divákov v seriáloch Pán profesor či Hotel Delukse. Nezanevrela ani na filmy. Vianočný Šťastný Nový Rok, v ktorom si zahrala po boku Jakuba Prachařa, Emílie Vášaryovej či Táni Pauhofovej, sa stal kinohitom a zapríčinil aj vznik druhého dielu.

2. Vica Kerekeš

Vica Kerekeš
Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Slovenská femme fatale. Diva, ktorej krivky nedajú mužom spávať. Slovenská herečka s maďarskými koreňmi sa preslávila viac v Českej republike ako u nás. A to prevažne vďaka dvom filmom, v ktorých hrala milenku Jiřiho Macháčka (Nestyda, Muži v naději). Kým prvý film Nestyda bol pre ňu odrazovým mostíkom, druhý film Muži v naději ju katapultoval medzi známe herecké tváre.

Neskôr prišli české kinohity úspešné aj v našich končinách, ako napríklad Príbeh Kmotra či Anděl Páně 2. Vica Kerekeš by v Hollywoode určite zožala úspech rovnako ako jej podobné ryšavé krásky Jessica Chastain, Amy Adams či Isla Fisher. A určite patrí medzi tie najlepšie slovenské herečky.

1. Táňa Pauhofová

Táňa Pauhofová
Zdroj: instagram.com

Prvú priečku v tomto rebríčku získala Táňa Pauhofová. Herečka, ktorá okrem zaujímavého vzhľadu a hereckého potenciálu ponúka divákom aj príťažlivý a nezameniteľný hlas. Aj ona sa do popredia dostala vďaka seriálu Ordinácia v ružovej záhrade. Neskôr jej pomohla česká kinematografia, keď si zahrala so slávnym Miroslavom Donutilom vo filme Román pro muže. Tento film odštartoval jej kariéru v českej republike.

Zahrala si vo filmoch ako Hoříci keř, Pravý rytíř či Lida Baarová. Samozrejme nezanevrela ani na slovenskú kinematografiu. Stala sa hlavnou hviezdou kinohitu Všetko alebo nič podľa románu Evity Urbanikovej. Takisto sa stala hlavnou hviezdou už spomínaného vianočného kinohitu Šťastný Nový Rok. V súčasnosti na slovenskej scéne zrejme nenájdete krajšiu, charizmatickejšiu či zaujímavejšiu herečku, než je Táňa Pauhofová.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -