TOP 5 vecí, ktoré ste si nevšimli v novom filme Bird Box!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Film Bird Box

Minulý rok v decembri si užívatelia Netflixu mohli pozrieť veľmi zaujímavý film Bird Box. Toto apokalyptické sci-fi/fantasy zožalo veľmi dobré ohlasy a stalo sa populárnym po celom svete. Ľudia boli celým námetom aj spracovaním ohúrení. Film je ale mysteriózny, čo znamená, že sa s ním spája aj veľa nezodpovedaných otázok a skrytých významov. My vám preto prinášame top 5 vecí, ktoré ste si pravdepodobne v novom filme nevšimli.

1. Monštrá

gary and monsters
Zdroj: signalhorizon.com

Keď sa skupinka ľudí zavrie v Douglasovom dome, snažia sa prísť na to, čo sa deje. Práve Charlie má zaujímavú teóriu, kde hovorí o mytologických príšerách, o ktorých veľa vedel, lebo sa im venoval a písal o nich knihu. Charlie spomenie niekoľko mien týchto príšer. Niektoré z nich potom môžeme vidieť na obrázkoch, ktoré donesie do ich domu Gary, ktorý tieto príšery videl, no nespôsobovali mu to, čo ostatným. Tieto príšery predstavujú smrť, zlo a manipulovanie.

2. Mŕtve postavy

Bird box couple
Zdroj: youtube.com

V takýchto filmoch príde väčšinou veľa postáv o život. Nie len tie v pozadí, ale aj tie, ktoré sme spoznali do väčšej hĺbky. V Douglasovom dome bol manželský pár, ktorý sa nakoniec rozhodol dom opustiť, aby zachránil svoje deti. Neskôr vo filme, keď sa postavy chcú dostať do supermarketu v aute so zatemnenými oknami, vidíme na ceste rôzne telá. Dve z nich patria práve tomuto páru, na ktorý sa auto rúti. Môžeme ich spoznať podľa oblečenia a zvyškov tela. Zdá sa, že svoje deti zachrániť nedokázali.

3. Cthulhu

Cthulhu Bird Box
Zdroj: youtube.com

Ďalšou príšerou, ktorú Gary nakreslil v ústave, je Cthulhu. Toto monštrum žije pod zemou a je s ním spojený mýtus, že ak sa naňho človek pozrie, zblázni sa. H.P. Lovecraft toto monštrum v minulosti popísal ako postavu s hlavou chobotnice a jeho popis sa s Garyho kresbou veľmi zhoduje. Taktiež by jeho zahrnutie vo filme dávalo zmysel, keďže ak sa v Bird Boxe niekto pozrel na príšery, dohnalo ho to k samovražde. Podľa legendy mal však Cthulhu svojich prívržencov, ktorí sa objavia aj v Bird Boxe v podobe ľudí, medzi ktorých patrí aj Gary.

4. Piranesovo väzenie

Bird Box Malorie Piranesi
Zdroj: youtube.com

U Douglasa doma sa v jednej scéne Malorie objaví s knihou od Giovaniho Piranesa. Tento taliansky umelec bol známy pre jeho detailne spracované imaginárne väzenia, ktorými sa inšpirovalo ešte veľa filmárov a umelcov. V Bird Boxe si ho môžeme spojiť s Charlieho slovami o tom, že príšery vytvárajú v mysliach ľudí ich najväčší strach či smútok a tak ich myseľ uzamyká do väzenia. Toto potom spôsobuje ich chuť spáchať samovraždu.

5. Príšery

Bird box monsters
Zdroj: tune.pk

Jeden z tvorcov filmu trval na tom, aby sa príšery v niektorej zo scén naozaj objavili. Mali už vymyslené, ako by príšery vyzerali, dokonca aj odskúšané a natočené scény s nimi. Nakoniec od toho však upustili, pretože monštrá nevyzerali vôbec strašidelne, skôr ako prerastené škaredé bábätká a nikoho nedesili. Podľa mňa sa rozhodli dobre, takto nechali aspoň film tajomný a podnietili divákovu predstavivosť. Každý sledovateľ si do príšer mohol premietnuť vlastný strach a tak zintenzívniť dojmy z filmu.

Ktorá vec prekvapila najviac vás? Všimli ste si ešte niečo, čo sme nespomenuli? Podeľte sa s nami a našimi čitateľmi v komentároch o vaše myšlienky na tento film a záhady spojené s ním. 

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -