5 zaujímavostí o Mimoňoch, ktoré ste pravdepodobne nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 5: Zaujímavosti o Mimoňoch

Kto by nemiloval Mimoňov? Tieto malé žlté stvorenia poznáme z filmov Ja, zloduch a Mimoni. Sú známi svojim jedinečným tvarom i farbou, okuliarkami a dobrou náladou. Vieme o nich, že sa vždy pridružia k nejakému záporákovi či zloduchovi a že majú radi banány. No to nie je všetko, čo slávni Mimoni skrývajú. Prinášame vám päť zaujímavostí o Mimoňoch, ktoré ste pravdepodobne nevedeli!

1. Jeden spoločný hlas

Pierre Coffin
Zdroj: fr.minions.wikia.com

Vedeli by ste odhadnúť počet všetkých Mimoňov vo filmoch? Ani my nie. S tak veľa postavami by sme si pomysleli, že ich bude dabovať aj viac hercov. No to by sme boli na omyle. Všetkých Mimoňov vrátane Kevina, Boba a Stewarda, ktorí boli hlavnými postavami vo filme Mimoni, dabuje iba jeden človek – Pierre Coffin. Ten je zároveň aj co-director všetkých filmov.

2. Jedineční Mimoni

minions
Zdroj: polygon.com

Pri takom množstve Mimoňov je predsa samozrejmosť, že sa musia opakovať. Či nie? Tvorcovia mali možnosť vymyslieť asi dvadsať odlišných Mimoňov a tých by nakopírovali a mali by davy. Kto by si to všimol? No oni si vybrali oveľa zložitejšiu cestu. Vytvorili si niekoľko druhov výšok, vlasov, očí, farby očí,… a tie následne rozlične kombinovali. Tak vznikli davy jedinečne vyzerajúcich Mimoňov. Je možné, že sa niektorí opakujú, no oveľa viac je tých originálnych.

3. Zlí Mimoni

purple minions
Zdroj: youtube.com

V druhom filme (Ja, zloduch 2) sa objavili takzvaní zlí Mimoni. Ako som už spomínala, Mimoni radi trávia čas so zloduchmi a záporákmi. No koniec koncov jediné, čo od nich chcú, je láska a banány. Nie sú vnútri zlí a ani sa nesnažia nikomu uškodiť. Keď je do nich ale aplikované fialové sérum, zmení ich to v zlých fialových Mimoňov, ktorí sú nezničiteľní, zjedia hocičo naokolo a majú chuť ubližovať. Stručne povedané, už to nie sú tie žlté milé stvorenia, ktoré všetci milujeme. A prečo práve fialová farba? Na spektre farieb je tento odtieň fialovej presným opakom žltého odtieňa Mimoňov. Žltá farba teda reprezentuje dobro, zatiaľ čo fialová čisté zlo.

4. Jazyk Mimoňov nie je iba hatlanina

minions language
Zdroj: halloweencostumes.com

Jazyk, ktorý Mimoni používajú, sa nám zdá ako úplne nelogické bľabotanie. Pravdou ale je, že to je reálny jazyk. Vznikol tým, že jednotlivé slová sú preložené do rôznych svetových jazykov a potom spojené v jednu reč. Preto sa nám niektoré slová zdajú povedomé alebo im dokonca rozumieme.

5. Výzor Mimoňov

minions
Zdroj: christianitytoday.com

Mimoni pôvodne nemali byť vôbec takí zlatí a sympatickí ako sú teraz. Tvorcovia sa pohrávali s myšlienkou, že by ich spravili ako hnusných ohyzdov. Čo by to ale bolo za rozprávku, keby z nej mali deti nočné mory? Preto sa práve Pierre Coffin rozhodol, že budú nakoniec guľatí a zlatí ako ich poznáme teraz. Tvorcovia sa pri ich dizajne inšpirovali napríklad Jawami zo Star Wars Umpalumpmi z prvého filmu Charlie a továreň na čokoládu.

Viete o nejakých ďalších zaujímavostiach spojených s filmom Ja, zloduch? Podeľte sa o ne s nami v komentároch!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -