5 večných filmových sérií našej mladosti, na ktoré nikdy nezabudneme!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Čas pozrieť znova

August je ešte len v polovici a nám ostáva ešte kopa voľného času, kým sa budeme musieť vrátiť do lavíc v triedach, či prednáškových miestností. Verím, že aj vy trávite veľa času hľadaním vhodného filmu na pozretie. Veď v takýchto teplách sa ani von nedá ísť. A keďže ste už asi väčšinu nových filmov pozreli počas voľna, prišiel čas znova si pozrieť staršie klasiky. Preto vám prinášame 5 ikonických a večných filmových sérií nášho detstva a puberty.

Hry o život

Táto séria patrí medzi tie novšie. Je natočená podľa knižnej trilógie od spisovateľky Suzanne Collins. Aj keď sú knihy len tri, filmy boli rozdelené na štyri. Posledná kniha bola rozdelená na dve časti. Príbeh o postapokalyptickom sci-fi sa točí okolo hlavnej hrdinky Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence). Tá sa namiesto svojej sestry prihlási do Hier o život. Hry spočívajú v tom, že z každého okresu, na ktoré je Amerika rozdelená. sa vyberie jedno dievča a jeden chlapec do 18 rokov. Deti sú potom zavreté v aréne a nútené navzájom sa vyvraždiť. Vyhráva vždy len jeden. Alebo sa mýlim?

Katniss
zdroj: thehungergames.movie

Piráti z Karibiku

Áno, viem, že táto séria ešte údajne nie je ukončená. Ja ju ale stále radím medzi filmy, ktoré som ako menšia bez dychu pozerala v obývačke na našej menšej televízii. Prvý dielPrekliatie čiernej perly, vyšiel v roku 2003. Zatiaľ posledný diel, Salazarova pomsta, vyšiel iba minulý rok. A v predošlom článku sme vám oznámili, že nás čaká ďalší. Hlavnými hrdinami (aspoň troch prvých filmov) sú pirát a podvodník Kapitán Jack Sparrow (Johny Depp) syn zakliateho piráta Will Turner (Orlando Bloom) a pôvabná a krásna Elizabeth Swann (Kiera Knightly). Ich dobrodružstvá sú naplnené akciou a vtipnými scénami. Ja osobne si neviem predstaviť, že by sa nemali vrátiť spolu ako trojica na naše plátna.

Jack Sparrow and Will Turner
zdroj: amazon.com

Pán Prsteňov

Ďalšia legendárna séria natočená podľa knižnej predlohy od J.R.R. Tolkiena. Prvý z troch filmov, Spoločenstvo prsteňa, vyšiel už v roku 2001. Príbeh sa odohráva vo fiktívnej zemi zvanej Stredozem. Hlavnou postavou je hobit Frodo Bublík (Elijah Wood), ktorého si zvolí Vševládnucí prsteň ako svojho nositeľa. Spolu so zmiešanou skupinou nazvanou Spoločenstvo prsteňa sa vyberú tento prsteň zničiť. Počas cesty stretnú veľa prekážok a sami oni pochybujú, či to naozaj dokážu. Nezaobídu sa ani bez srdcervúcich strát členov. Podarí sa im zničiť malý prsteň, ktorý má obrovskú moc?

The Lord of the Rings
zdroj: angrystaffofficer.com

Hobit

Séria, ktorá je rovnako ako Pán Prsteňov, natočená podľa knižnej predlohy od J.R.R. Tolkiena. Aj keď filmy vznikli neskôr, ako Pán Prsteňov, dej sa odohráva v minulosti. Prvý film z troch, Neočakávaná cesta, vyšiel v roku 2012. V Hobitovi sa vraciame do Stredozeme. Hlavnou postavou je mladý Bilbo Bublík. Príbeh je o jeho ceste k Opustenej hore spolu s trpaslíkmi, ktorí chcú späť pevnosť v hore a svoj poklad, ktorý im drak Smaug ukradol. Podarí sa im draka poraziť?

Hobbit
zdroj: thefandomentals.com

Harry Potter

Kto by nepoznal príbehy mladého čarodejníka? Filmy sú natočené podľa kníh od J.K.Rowling. Aj keď kníh bolo sedem, filmov bolo nakoniec osem. Rovnako, ako pri Hrách o život, poslená kniha bola rozdelená do dvoch filmov. Prvý zo všetkých vyšiel v roku 2001, rovnako, ako Pán prsteňov. Čarodej Harry Potter sa v každom filme stretáva popri štúdiu na čarodejníckej škole Rokfort s mnohými prekážkami a problémami, ktoré dokáže vyriešiť len on. Väčšina z nich sa spája s jeho hlavným nepriateľom od útleho detstva, s Voldemortom (alebo teda s tým, ktorého meno sa nesmie vyslovovať). Kto nakoniec vyhrá najväčší čarodejnícky súboj v histórii kinematografie?

Harry Potter
zdroj: nerdist.com

Verím, že ste si radi zaspomínali na tieto filmové série. Možno som vás navnadila aj na to, aby ste si niektorú pozreli odznova. Ja už mám za sebou Hry o život aj Pirátov. A postupne sa chystám na všetky.

A čo vy? Pozriete si niektorú zo sérii do konca prázdnin? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -