Halloweensky špeciál #2: Top 5 animovaných halloweenskych filmov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najobľúbenejšie obdobie roka všetkých milovníkov hororov a strašidelných historiek? Áno, presne tak, je tu Halloween! Strašidelná a chladná atmosféra, ktorá proste nejde nahradiť. My tu v redakcii máme toto obdobie roka radi rovnako ako vy, a preto pre Vás máme až do Halloweenu pripravené špeciálne články! Prvý z našich Halloweenskych špeciálov nájdete tu. Pokiaľ sa tešíte na ostatné špeciály, čakajte ich tu.

V prvom článku sme vybrali 10 najstrašidelnejších krátkych YouTube hororov. V tomto článku sa však nebude iba báť, ale aj smiať. Musíme myslieť aj na tých menších, ktorý ešte nezvládnu plnohodnotné horory. Nebojte veľkáči, aj vy si tu prídete na svoje! Ja osobne tieto filmy milujem, a dokážem si ich pozrieť a zaspomínať kedykoľvek. Pozrime sa teda na top 5 animovaných halloweenskych filmov a hororov.

Top 5 animovaných halloweenskych filmov

5. Hotel Transylvánia 1 a 2

Hotel Transylvánia

Táto rozprávka, ktorú si užijú snáď všetky vekové kategórie rozpráva príbeh o samotnom  Drákulovi. Ten vlastní hotel v Transylvánii, v ktorom sa nájdu všetky monštrá od múmie až po vlkodlakov. Všetko sa však zmení keď hotel objaví obyčajný človek. Drákulovi sa zmení celý život naruby po tom, ako sa tento človek zamiluje do jeho dospievajúcej dcéry-taktiež upírky. Výborné filmy na Halloween pre celú rodinu!

4. Frankenweenie

FRANKENWEENIE

Film režírovaný Timom Burtonom. Toto meno budete cez tieto špeciály počuť ešte veľa krát. Dojemný a ponurý čiernobiely film rozpráva príbeh o chlapcovi Viktorovi a jeho psovi Sparkymu. Keď však Viktor o Sparkyho príde, nenechá to len tak a skúsi všetko len aby ho vrátil späť. To sa mu podarí, ale nie zrovna tak, ako chcel. Sparky už nieje taký aký bol, a preto ho musí Viktor ukrývať. Po tom čo utečie a dozvie sa to celé mesto, zistí čo vlastne vytvoril. Frankenstein pre mladších? Áno!

3. ParaNorman

ParaNorman

Veľmi zaujímavo animovaný stop-motion film. Norman je neobyčajný jedenásť ročný chlapec. Prečo neobyčajný? Jednoducho, vie rozprávať s duchmi. Najradšej s jeho babkou. Jeho schopnosť je náramne užitočná vtedy, keď náhodou zistí, že jeho mesto je prekliate strašidelnou kliatbou. A tak je jediným, kto môže toto mesto zachrániť pred zombíkmi, čarodejnicami ale čo najhoršie-pred dospelými ktorí mu neveria ani slovo.

2. Ospalá diera (the haunted pumpkin of sleepy hollow)

ospalá diera

Pamätáte si na tie DVDčka z časopisov, ktorých sme mali doma neurékom? Práve jedným z nich môže byť rozprávka Ospalá Diera! Začína Halloween, a tak chcú kamaráti Kate a Nick nájsť tú najväčšiu dyňu pod slnkom (mesiacom?). To sa im síce podarí, ale nevedeli však, že je začarovaná. Duch Nathaniel dvojici prezradí, že je to hlava bezhlavého jazdca, ktorý na Halloween zháňa svoju hlavu späť. A naháňačka sa môže začať! Osobne som túto rozprávku ako dieťa miloval, a užijem si ju aj tento rok.

1. V tom dome straší (monster house)V tom dome straší

Bez debát, tento animák je pre úspech môjho Halloweenu najdôležitejšou časťou. Vyvoláva vo mne pravý Halloweensky pocit, a už od detstva tento film milujem. Keď sa tak zamyslíte, dej tohto filmu by nebol na zahodenie ani pre hraný film. Trojica kamarátov sa rozhodne preskúmať strašidelne vyzerajúci dom na ich ulici. Žije v ňom starý dedko, ktorého sa celé susedstvo bojí, pretože ten kto vstúpi na jeho pozemok, nedopadne dobre. Netrvá však dlho, a trojica zistí, že ísť do toho domu nebol zrovna nejlepší nápad. Viac však nepoviem, pretože nechcem spoilerovať. Tento animák má naozaj úžasný príbeh, a tak si ho treba na Halloween pozrieť.

Tak, to bola moja top 5 halloweenskych animákov. Chýbal Vám v tomto rebríčku film ako The Nightmare Before Christmas alebo Corpse Bride? Tieto diela od Tima Burtona totiž beriem ako plnohodnotné úžasné filmy, nie len ako animáky. A práve preto Vás čaká už zajtra, 30.1. Halloweensky špeciál Tip na film/recenzia na film The Nightmare Before Christmas. Tešíte sa?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -