Seriály

Pošliapal The Grand Tour starého dobrého ducha Top Gearu?

Top Gear vs Grand Tour. Kto z koho?

Už je to celkom dlho, čo Top Gear prestal byť tým, čím býval. Ale prečo to tak vlastne dopadlo? Prečo naša hviezdna trojica odišla z Top Gearu? Viaceré zdroje udávajú, že Jeremy Clarkson sa trošku “pohádal” so scenáristom Top Gearu. A tak ho vyhodili. A čo tak by si James May a Richard Hammond počali bez Clarksona? Odišli. No bez práce neostali dlho, pretože hneď na to dostali ponuku od Amazonu. Ponuku, ktorá sa neodmieta. No a tak vznikol The Grand Tour. Ale otázka znie: Je Grand Tour schopný konkurovať znovuzrodenému Top Gearu?

Naša stará, dobrá zostava

Naša stará, dobrá zostava, Zdroj: digitalspy.com

Staré časy sú už nenávratne preč

Nemá zmysel porovnávať Grand Tour s novým Top Gearom. Nový Top Gear sa zničil už len faktom, že po odchode Hammonda, Maya a Clarksona neskončil ale pokračoval ďalej v novom prevedení. Dokonca po prvej sérii to vzdal aj Chris Evans [Hlavná hviezda nového Top Gearu] keď zistil, že to nemá zmysel, lebo všetci diváci prešli na Grand Tour. Nikto z nich nemá postavenú kariéru na zhadzovaní Jamesa Maya za rýchlosť, alebo Hammonda za to, že miluje Porsche. Nikto v Top Geare už nemá taký zmysel pre humor ako mali May, Hammond a Clarkson. Ale čo takto Clarkson, Hammond a May vs Clarkson, Hammond a May?

Nová zostava Top Gearu nikdy ani šancu nemala.. Zdroj:

Nová zostava Top Gearu nikdy ani šancu nemala.. Zdroj:, topgear.wikia.com

Plusy a mínusy

V Grand Tour určite chýba Stig. Stig bol niekto, kto bol charakteristickým prvkom motoristickej šou. V Top Geare stále je, ale už to nie je to, čo to bývalo. Stig tam je už len ako módny doplnok zatiaľ čo v starom Top Geare bol súčasťou tímu. Naopak, Grand Tour prináša veci, ktoré by Top Gear celkom postrádal. Ako napríklad chvíľka konverzácie. A Grand Tour je ešte vtipnejší, než Top Gear pred tým veľkým fiaskom. Amazon spravil šou plnú akcie, humoru, a predovšetkým plnú Hammonda, Clarksona a Maya. Nie že by to BBC nerobilo tak isto, ale v Amazone to vyšťavili na maximum, a výsledok je lepší, než ktorákoľvek séria Top Gearu.

About author

I am Mr. Meeseeks, look at me
  Related posts
  Seriály

  Finále desiatej série seriálu The Walking Dead sa kvôli koronavírusu oneskorí. Kedy ho uvidíme?

  SeriályTrailery

  Mysleli ste si, že Adventure Time je príliš šialené? Nová animovaná séria ho ľahko schová do vrecka

  Seriály

  Nová mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu je na obzore

  Seriály

  Seriály založené na knihách, ktoré musíte aspoň raz v živote vidieť

  Pridaj komentár