Pošliapal The Grand Tour starého dobrého ducha Top Gearu?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Top Gear vs Grand Tour. Kto z koho?

Už je to celkom dlho, čo Top Gear prestal byť tým, čím býval. Ale prečo to tak vlastne dopadlo? Prečo naša hviezdna trojica odišla z Top Gearu? Viaceré zdroje udávajú, že Jeremy Clarkson sa trošku „pohádal“ so scenáristom Top Gearu. A tak ho vyhodili. A čo tak by si James May a Richard Hammond počali bez Clarksona? Odišli. No bez práce neostali dlho, pretože hneď na to dostali ponuku od Amazonu. Ponuku, ktorá sa neodmieta. No a tak vznikol The Grand Tour. Ale otázka znie: Je Grand Tour schopný konkurovať znovuzrodenému Top Gearu?

Naša stará, dobrá zostava
Naša stará, dobrá zostava, Zdroj: digitalspy.com

Staré časy sú už nenávratne preč

Nemá zmysel porovnávať Grand Tour s novým Top Gearom. Nový Top Gear sa zničil už len faktom, že po odchode Hammonda, Maya a Clarksona neskončil ale pokračoval ďalej v novom prevedení. Dokonca po prvej sérii to vzdal aj Chris Evans [Hlavná hviezda nového Top Gearu] keď zistil, že to nemá zmysel, lebo všetci diváci prešli na Grand Tour. Nikto z nich nemá postavenú kariéru na zhadzovaní Jamesa Maya za rýchlosť, alebo Hammonda za to, že miluje Porsche. Nikto v Top Geare už nemá taký zmysel pre humor ako mali May, Hammond a Clarkson. Ale čo takto Clarkson, Hammond a May vs Clarkson, Hammond a May?

Nová zostava Top Gearu nikdy ani šancu nemala.. Zdroj:
Nová zostava Top Gearu nikdy ani šancu nemala.. Zdroj:, topgear.wikia.com

Plusy a mínusy

V Grand Tour určite chýba Stig. Stig bol niekto, kto bol charakteristickým prvkom motoristickej šou. V Top Geare stále je, ale už to nie je to, čo to bývalo. Stig tam je už len ako módny doplnok zatiaľ čo v starom Top Geare bol súčasťou tímu. Naopak, Grand Tour prináša veci, ktoré by Top Gear celkom postrádal. Ako napríklad chvíľka konverzácie. A Grand Tour je ešte vtipnejší, než Top Gear pred tým veľkým fiaskom. Amazon spravil šou plnú akcie, humoru, a predovšetkým plnú Hammonda, Clarksona a Maya. Nie že by to BBC nerobilo tak isto, ale v Amazone to vyšťavili na maximum, a výsledok je lepší, než ktorákoľvek séria Top Gearu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -