S novým trailerom na film Top Gun: Maverick vyletíte do nebies

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tom Cruise mal počas svojej hereckej kariéry hneď niekoľko ikonických úloh. Jednou z nich je nepochybne Pete „Maverick“ Mitchell, známy z kultového filmu Top Gun (1986). A zatiaľ čo jeho herecká kolegyňa a filmová láska Kelly McGillis zostarla do takmer nespoznateľnej podoby, Tom Cruise neostarel ani o jedinú vrásku.

Jeho liek na večnú mladosť síce nepoznáme, no svoje určite robia aj jeho akčné filmy. Už budúci rok ho totiž uvidíme v pokračovaní s názvom Top Gun: Maverick, ktoré príde po takmer 34 rokoch. Táto kultová klasika sa tak dostane do povedomia mladšej generácie, ktorá bude mať konečne dôvod na to, aby zobrala svojich rodičov do kina.

Top Gun: Maverick
Zdroj: collider.com

Maverick je späť v kokpite

Cruise má 57 rokov a stále natáča väčšinu svojich nebezpečných scén bez dabléra. Naposledy si kvôli filmu Mission: Impossible – Fallout robil „vodičák“ na helikoptéru. Od roku 1994 má dokonca aj leteckú licenciu, no triky v stíhačke samozrejme nerobí on sám. Na to je tu jeho filmová postava Maverick, ktorá sa po dlhých rokoch vracia späť do kokpitu stíhačky.

Z pôvodného filmu sa vracia aj herec Val Kilmer, vo filme známy ako Tom „Iceman“ Kazanski. Novými tvárami série budú Miles Teller, Glen Powell, Jon Hamm a Jennifer Connelly. Najpodstatnejšiu úlohu z nich bude mať práve talentovaný Miles Teller (WhiplashFantastická ŠtvorkaDivergencia, …), ktorý stvárni syna mŕtveho Nicka „Goose“ Bradshawa.

O čom bude film Top Gun: Maverick?

Udalosti pokračovania sú samozrejme zasadené 34 rokov po pôvodnom filme, ktorého sme sa dočkali v roku 1986. Maverick je novým leteckým inštruktorom v škole Top Gun a prichádza ten pravý čas na to, aby svoju štafetu predal mladšiemu pilotovi. Presnejšie je mentorom syna Nicka „Goose“ Bradshawa, ktorý neprežil udalosti prvého filmu.

Réžiu má starosti Joseph Kosinski, ktorý má na konte úžasné filmy ako Oblivion (práve s Tomom Cruisom) alebo Tron: Dedičstvo. Slovenská premiéra je naplánovaná na 16. júl 2020.

Tak čo, zoberiete svojich rodičov na pokračovanie? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -