9+1 akčných scén, ktoré by sme mohli pozerať stále dokola

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak si milovníkom akčných filmov a v tomto svete si ako doma, určite si nájdi pár minút svojho života a zistíš niečo, čo si už určite videl, ale budeš to chcieť vidieť ešte raz. Akčné filmy sú totižto žáner, na ktorý sa dá pozerať neustále s otvorenými ústami. Dôkazom sú aj tieto akčné scény a filmy, ktoré sa určite zapísali do histórie.

Takže o čom to bude? Zbrane, bitky, zbrane a bitky… určite poznáš ako to chodí v takýchto filmoch. Sem tam niečo vybuchne a sem tam niekto zomrie. A prečo aj nie, o tom je predsa život plný akcie! 

Inception (Počiatok), 2010

Inak to ani začať nemohlo. Nolan a jeho projekt s názvom Inception, ktorý určite všetci poznáte. Jedným slovom famózne. Premakané do každého detailu, od začiatku až po koniec – zmysluplný dej, skvelé efekty, dobrá akcia a kvalitná dávka hereckého obsadenia. Pamätáte si časť z filmu, kde sa dalo napätie krájať? Ak áno, viete o čom hovorím a ak nie, určite si pozrite nasledovné video. Kto vie, možno si film aj dnes večer pozriete.

300, 2006

Pred tým, ako sa životom Zacka Snydera stal Superman, sa Zack pustil do filmu 300. Ako to dopadlo? Blbá otázka, kedže sa film dostal do TOP 9+1 akčných scénok, aké sa kedy mohli zrodiť. Sparťania boli veru tvrdí chlapci, to sa im nezaprie. Svedčí o tom aj táto scénka z prvej bitky, ktoré do tohoto rebríčka určite právom patrí.

Matrix Reloaded, 2003

Keď sa vrátime o 14 rokov do minulosti, padneme všetci na kolená pri filme Matrix Reloaded. Veľa ľudí nemá tento film rado, ale prečo? Priznávam, je to o niečo slabší „upgrade“ jednotky, ale svoje miesto v rebríčku si určite zaslúžil. Dôvodom je samozrejme samotný Neo a Smith (o niečo viac ako jeden), ktorí budú kvalitne „diskutovať“.

Raiders of the Lost Ark (Dobyvatelia stratenej Archy), 1981

Film, ktorý k úspechu nepotreboval ani všetky tie vizuálne efekty. Indiana Jones je jedným slovom legenda, ktorá z našich spomienok tak ľahko neodíde. Nostalgia, ktorá sa nikdy nestratí. Combo Spielberg a Williams bude vždy nad naše chápania. A ktorá to je tá akčná scénka, ktorá si zaslúžila siedmu priečku? Nech sa páči.

Skyfall, 2012

O čom by to bolo, keby sa v rebríčku neukázal James Bond. Ten v podaní Daniela Craiga určite zaujal a o tom vie aj film Skyfall. Pre mňa určite jedna z najlepších Bondoviek. Celá tá akcia začne už na samotnom začiatku filmu a veľmi prijateľným spôsobom sa tiahne celým dejom. Nechýba ani kvalitné vyvrcholenie, ktoré dokáže ohúriť. V takomto prípade neostáva nič iné, ako si počkať do roku 2018 na ďalšie pokračovanie zo série a dúfať, že prekoná Skyfall. A teraz si pozrite sľúbenú akciu, ktorej vo filme nebolo málo.

Avengers (Pomstitelia), 2012

Svoje miesto si zaslúži aj Marvel a jeho Avengers. Film, ktorý sa stal obľúbeným pre nejedného z nás. Akcia na každom kroku, humor v podaní Roberta Downey Jr. a ešte oveľa viac na jednom jedinom mieste. Avengers si určite získali naše srdcia a tu je scéna, ktorú by som ja osobne mohol pozerať stále dokola. New York bol síce zrovnaný zo zemou, ale svet sa im nakoniec zachrániť podarilo.

https://www.youtube.com/watch?v=eE0p8UWQce4

Captain America: Civil War (Kapitán Amerika: Občianska vojna), 2016

A zase tí Avengers. Ja za to proste nemôžem, realita je už bohužiaľ taká. Tentokrát však je ten boj trocha špeciálny. Dve strany sa postavia proti sebe a nech vyhrá ten lepší. Iron-man a Kapitán Amerika si to naozaj kvalitne rozdali, preto si tieto dva celky zaslúžia štvrté miesto v tomto rebríčku. Už si len rýchlo zaspomínať a znovu zhliadnuť bitku, kvôli ktorej si to odnieslo celé letisko. Cheers!

https://www.youtube.com/watch?v=6LPxtzEcRxk

The Dark Knight Rises (Návrat temného rytiera), 2012

Ospravedlňujem sa, že to tak trvalo. Aj DC si našlo svoje miesto a rovno berie bronzovú pozíciu. Možno to nebude to pravé pre vás, ale inak si neviem pomôcť. Filmom prúdi kvalitná atmosféra sprevádzaná hudobnou senzáciou od Hansa Zimmera. Temný rytier sa naozaj vrátil v kvalitnej ukážke toho, akým smerom by sa malo DC uberať. Pozrite si finále filmu a posúďte sami.

Avatar, 2009

Existuje nespočetné množstvo filmov, ktoré majú v sebe obrovský potenciál. Avatar si striebro určite zaslúži. Akcia určite nechýba a v závere filmu prichádza tá najlepšia. Na planétu Pandora sa dostanú ľudia a tam kam prídu, ich nasleduje katastrofa. Na’vi a ľudia sa postavia tvárou v tvár. Bitka sa môže začať!

https://www.youtube.com/watch?v=xM_RnDxn5rY

The Lord of the Rings: The Return of the King (Pán prsteňov: Návrat kráľa), 2003

Jednoducho krása. Ak by som mal tisíc zlatých medailí, tak by som ich všetky dal práve tomuto filmu. Môžete sa snažiť akokoľvek, ale tento film budete proste milovať. Film, ktorý uchmatol pre seba všetkých 11 nominácií na Oscaroch 2003 a odišiel ako najlepší tretí film v histórii trilógií. Hovorím vám niečo Minas Tirith? Tam sa totižto odohrala tá najlepšia akčná scéna zo všetkých. Pustite sa do nej!

Naozaj nebolo jednoduché vybrať tie najlepšie akčné scény a filmy, ale nakoniec sme sa dostali až do samotného konca. Ako sa hovorí,„sto ľudí, sto chutí“ a ja dúfam, že ste v rebríčku objavili aj vášho obľúbenca. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah