Ďakujte štúdiu Disney! Toto bol pôvodný plán pre Star Wars epizódy VII-IX od Georga Lucasa!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Toto bol pôvodný plán pre Star Wars epizódy VII-IX od Georga Lucasa!

Po tom, čo štúdio Disney odkúpilo práva na legendárnu sériu Star Wars, začalo mnohým behať po rozume, ako by vlastne vyzerali epizódy VII-IX, keby pri nich naďalej stál samotný otec ságy, George Lucas. Ten pochopiteľne s touto ságou ešte nejaké plány mal, no po tom, čo si rozhneval všetkých fanúšikov svojimi prequel filmami, rozhodol sa, že už nikdy nič zo svojich plánov nezrealizuje.

Disney si teda už robí veci po svojom, avšak stále sa snažia zachovať aspoň niektoré nápady od Lucasa, ktoré im vraj on sám pri predávaní vyrozprával. Z rôznych zdrojov už dávno vieme, že Lucas skutočne chcel príbeh postaviť na staršom Lukovi. Ten mal v Chráme Jediov trénovať mladú Kiru. Zdroje dokonca tvrdia, že chcel aby v epizóde IX zomrel. Teraz sa však o jeho sequel trilógii rozrozprával ešte o niečo viac a musíme uznať, že sme radi, že sa rozhodol túto trilógiu neurobiť. V novom programe od Jamesa Camerona totižto prezradil, že sa chcel zamerať na mikrobický svet tejto galaxie:

„Moje pokračovania mali smerovať do mikrobického sveta. Pretože práve tu žijú stvorenia, ktoré fungujú úplne inak ako my. Volám ich Whills. A práve Whills sú tí, ktorí kontrolujú vesmír. Živia sa na Sile.“ – George Lucas

Whills vyzobrazení v rôznych knihách
Whills vyzobrazení v rôznych knihách; Zdroj: forcematerial.com

Žiadne čaro, len vymyslená veda. Presne takto nejako zobral do rúk aj prequel trilógiu a do tochto magického sveta primiešal midichloriany a rôzne iné hlúposti. Je teda úplne jasné, že by z jeho pokračovaní vznikli len ďalšie vizuálne krásne a na mytológiu bohaté filmy. Tie by sa však presne ako prequely, kompletne vzdialili od príbehu a toho čarovného sveta, ktorý nám predstavil v jeho prvých troch filmoch. Každopádne, sám George povedal, že fanúšikovia by jeho trilógiu VII-IX nenávideli.

Chceli by ste radšej vidieť sfilmovaný Lucasov plán na trilógiu VII-IX? Ste radi, že Lucas tieto filmy nenatočil? Čo hovoríte na Disneyho pokračovanie Skywalkerovej ságy? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -