Toto je oficiálne najlepší antivírus v roku 2023. Ktorý by ste mali používať vo svojom PC?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Tento antivírus získal najlepšie hodnotenie v prevencii a reakcii

ESET získal po testovaní pozíciu Strategického lídra v tohtoročnej správe AV-Comparatives Endpoint Prevention and Response (EPR) Comparative Report. V rámci hodnotenia poprednou nezávislou organizáciou AV-Comparatives riešenie ESET PROTECT Enterprise prekonalo ďalších 11 konkurentov v 50 reálnych scenároch testujúcich prevenciu a reakciu. Výsledný kvadrant EPR CyberRisk zohľadňuje účinnosť produktu pri prevencii narušenia, vypočítané úspory a náklady na nákup produktu, presnosť prevádzky a oneskorenie pracovného postupu.

Riešenie ESET PROTECT Enterprise vo verzii 10.1 preukázalo svoju účinnosť pri poskytovaní robustných možností prevencie a reakcie na hrozby, ktoré výrazne trápia firmy. Počas testu riešenie účinne čelilo hrozbám zameraným na firemných používateľov, najmä zastavením hrozieb skôr, ako mohli preniknúť do sietí organizácií.

graf
Zdroj: ESET

ESET dosiahol najvyššiu mieru detekcie spomedzi všetkých testovaných produktov. Celkovo antivírus vykázal 100 % mieru aktívnej odozvy a 100 % mieru pasívnej odozvy vo všetkých scenároch. Jeho zosúladenie výrazne pomáha aj začínajúcim SOC analytikom pri vykonávaní podrobného vyšetrovania a eskalácie riešenia incidentov v prípade potreby.

Firmám pomáha šetriť náklady

Ako sa uvádza v správe, ESET PROTECT Enterprise vyniká vysokou mierou detekcie, minimálnym počtom falošných poplachov a intuitívnym dizajnom. Organizácie, ktoré prešli na riešenie ESET, môžu aj výrazne znížiť náklady na IT.

„Sme nesmierne hrdí na to, že sme získali v správe AV-Comparatives o ochrane koncových zariadení pozíciu Strategického lídra. Toto uznanie dokazuje naše odhodlanie poskytovať špičkové riešenia kybernetickej bezpečnosti pre firmy na celom svete. V spoločnosti ESET sa snažíme poskytovať organizáciám špičkové technológie, ktoré nielen zvyšujú ich bezpečnosť, ale aj znižujú prevádzkové náklady. Výsledky testov tejto správy posilňujú význam nášho poslania vytvárať bezpečnejší digitálny svet pre všetkých a podčiarkujú účinnosť našich možností prevencie a reakcie,“ hovorí Roman Kováč, riaditeľ výskumu spoločnosti ESET.

eset lider
Zdroj: ESET

„ESET neustále dokazuje svoju silu v oblasti bezpečnosti koncových zariadení a EDR, pričom od začiatku EPR testovania získal certifikáciu už štyri roky po sebe. Výnimočný výkon spoločnosti ESET je uznávaný aj v popredných porovnávacích kritériách firemnej bezpečnosti, čo ju v tomto odvetví odlišuje,“ uviedol Andreas Clementi, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti AV-Comparatives.

ESET bol jedným z iba štyroch dodávateľov, ktorí získali najvyššie postavenie v kvadrante EPR CyberRisk.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -