Toto nie je mobil, napriek tomu Slovákom pri ceste do zahraničia zachráni krk

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Splnený sen každého cestovateľa

Ak milujete cestovanie, určite ste sa raz dostali do momentu, že váš najbližší kamoš, smartfón, nezvládol nápor fotiek a vybil sa. Pravdaže, angličtina by vás mala podržať v každej situácii, ale sú destinácie, kde miestni nevedia hovoriť alebo aj odmietajú hovoriť inými jazykmi. A v takom momente by ste dali všetko za Vasco Translator V4.

Časy sa zmenili

Áno, trh prekladačov nevymizol, ba práve naopak. Už to nie sú žiadne nevkusné kalkulačky, ktorým trvá svetelné roky, kým preložia banálny text. Produkt od poľskej spoločnosti Vasco je atraktívny, rýchly a hlavne spoľahlivý. Výrobca udáva presnosť jeho prekladu na 96 % a dokáže rozoznať viac než 70 svetových jazykov, vďaka čomu sa dohovoríte v zásade na celom svete. A nie len dohovoríte. 

Tento prekladač má aj zabudovanú kameru, vďaka ktorej viete prekladať nápisy alebo rovno celé knihy. Toto bol najväčší šok pri našom testovaní vo Viedni, pretože v priebehu pár sekúnd ste mali preložené v zásade čokoľvek. Nerobili mu problém ani obrazovky. Výborná funkcia je aj odstránenie pozadia, takže vám ostane čistý text

Používať ho zvládne každý

Celkové používateľské rozhranie je veľmi jednoduché, pripomína trochu mobily pre seniorov. Ikony sú veľké a ľahko čitateľné. Prekladač beží na operačnom systéme Android a nezaznamenali sme žiadne sekanie, alebo zdĺhavé načítavanie.

Na margo samotného hardvéru, ten je vyhotovený z hodnotných materiálov a výrobca si dal záležať, aby sa dali ľahko vyčistiť. Nemusíte sa tak báť siahnuť ani po bielom farebnom variante. Na výber ich je celkovo 5 druhov. Po stranách nájdeme fyzické tlačidlá, na ľavej strane pre ovládanie hlasitosti, na pravej pre zobudenie zariadenia a pre preklad.

Wi-Fi vy neriešite

Pri samotnom konverzovaní sa nám ťažko zvykalo na používanie fyzických tlačidiel, skôr nás lákala dotyková obrazovka. Pri tomto spôsobe využívania si treba dať pozor, aby ste po dohovorení opäť klikli, čím dáte povel na preklad. To je však drobnosť, ktorá je čisto iba o zvyku. K samotnému prekladu môžeme nájsť iba jednu výhradu, a to síce, že prekladá všetko. Ak budete v nemčine hľadať reštauráciu s anglickým názvom, preloží všetko, vrátane samotného názvu.

V prípade medzinárodných značiek to ale nemusí byť takto navždy. Vasco Translator V4 totiž neustále dostáva bezplatné aktualizácie. Keď sme napríklad skúšali názov českej automobilky, ten rozoznal v oboch jazykoch. Obrovskou výhodou je samostatná internetová sieť. Problém môže nastať, keď budete v mieste so zlým signálom, napríklad v katakombách alebo jaskyniach. Napríklad v metre sme problémy nezaznamenali. Rovnako tak sme ocenili dva reproduktory a špičkovú výslovnosť, vďaka ktorej nám respondenti vždy rozumeli.

Uľahčí život

Možno sa pýtate, či ho nebude limitovať výdrž baterky. Výrobca udáva, že na jedno nabitie s ním zvládnete až 5 dní, aj keď asi nie neustále používania. Počas testovania sme sa stretli so sprievodkyňou, ktorá si ho okamžite objednala, nakoľko sa často stretáva so situáciami, kedy turisti neovládajú angličtinu a takýto prekladač je oveľa praktickejší a presnejší než mobilné aplikácie. Hlavne, ak ho potrebuje na prácu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -