Toto nikto nečakal. Hraný seriál Duna nám ukáže niečo, čo sme vo filmoch nevideli (trailer)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Duna dostane vlastný seriál, tu je trailer

Streamovacia služba Max (predtým HBO Max) už dlhšie chystá hraný seriál zo sveta Duny, ktorá divákov uchvátila vo filmovej podobe od režiséra Denisa Villeneuvea. Tento nový príbeh sa bude odohrávať 10 000 rokov pred vzostupom Paula Atreidesa a ponesie názov Dune: Prophecy (proroctvo). Teraz v absolútne nečakanom kroku služba Max vydala prvú ukážku na tento seriál.

Samotný seriál nás zavedie do čias dlho pred tými, ktoré sme videli vo filmoch Duna a Duna: Časť druhá. Príbeh nám ukáže dve harkonnenovské sestry, ktoré spoločne bojujú proti hrozbám s dosahom na celé ľudstvo. Z časti aj preto sa rozhodnú založiť spoločenstvo, respektíve sektu Bene Gesserit.

Seriál Dune: Prophecy teda rozpovie príbeh o samotných počiatkoch rádu Bene Gesserit, ktorý po tisícročia nenápadne riadi chod a vývoj celej spoločnosti. Ak ste videli filmy alebo čítali knihy Franka Herberta, určite viete, že práve benegesseritky sú zodpovedné aj za počatie Kwisatz Haderacha, za ktorého sa v Časti druhej prehlásil Paul Atreides (Timothée Chalamet).

Seriál vznikne na motívy existujúcej knihy Sesterstvo Duny, ktorú napísal syn Franka Herberta Brian s Kevin J. Andersonom.

Pôjde o 6-dielnu minisériu, ktorú si diváci na streamovacej službe Max pozrú už na jeseň 2024. Presný dátum vydania zatiaľ neoznámili, môžeme ho však očakávať v najbližších týždňoch. Dovtedy si užite spomínanú prvú ukážku:

Vyzerá to sľubne

Dune: Prophecy má za sebou kostrbatú cestu, no z ukážky sa zdá, že už všetko pokračuje správnym smerom. Variety ešte začiatkom 2023 informovalo, že vtedajší režisér a hlavná hviezda sa nestotožnili so smerovaním príbehu a od projektu upustili. Trvalo teda ďalší rok a štvrť, kým sa ho chytil niekto iný a teraz už aj vidíme prvé výsledky ich práce.

V seriáli si zahrajú zvučné mená skúsených hercov, nájdete tu však aj viacero menej známych mien, ktoré týmto projektom získajú skvelú príležitosť zviditeľniť sa. Herecké obsadenie tvoria Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Johdi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason a Shalom Brune-Franklin.

Scenáristka Alison Schapker sa ujala role hlavnej showrunnerky a výkonnej producentky, poznať ju môžete napríklad vďaka unikátnemu sci-fi seriálu Altered Carbon od Netflixu. Dúfame, že tentokrát dosiahne podobných alebo ešte vyšších kvalít.

Samotný seriál Dune: Prophecy produkuje streamovacia služba Max v spolupráci so štúdiom Legendary, ktoré je zodpovedné za filmové spracovania Denisa Villeneuvea. Veríme teda, že budú mať motiváciu nesklamať filmových fanúšikov, keďže sa chystá aj tretí film Duna. Ako to dopadne uvidíme už na jeseň 2024, kedy si pozrieme 6 častí tohto seriálu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -