Toto sú dokonalé filmové série, v ktorých nie je ani jeden zlý diel

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Môže byť niečo dokonalé? V prípade filmov môže. A väčšina skvelých filmov kvôli svojej obľube pokračuje. Z týchto filmov sa neskôr stanú série, ktoré všetci zbožňujeme.

Ani jedna ich časť nás totiž vyložene nesklamala a práve o takýchto filmov dnes bude reč. Toto sú totiž dokonalé filmové série, v ktorých nie je ani jeden, vyložene zlý diel.

8. John Wick (2014 až 2023)

Oni mu zabili psa a on sa im pomstil. V roku 2014 odštartovala dnes už kultová akčná séria John Wick. Prvý diel režírovali Chad Stahelski a David Leitch (Kaskadér). Títo bývalí kaskadéri presne vedeli, čo diváci od akčného filmu chcú. Jednoduchú zápletku, dobre natočené akčné a bojové sekvencie a skvelého herca v hlavnej úlohe. Tým bol práve hviezdny Keanu Reeves, pre ktorého John Wick predstavuje jednu z najlepších úloh v jeho kariére.

Čo sa finančného úspechu týka, dohromady už táto séria dosiahla tržby vo výške 1 miliardy dolárov. Najnižšie tržby vykazoval prvý diel (87 miliónov), ktorému sa však podarilo zdvojnásobiť svoj rozpočet (40 miliónov). Druhý diel zase zdvojnásobil zisk toho prvého (171 mil.). Finančne najvýnosnejšie boli tretí (326 mil.) a štvrtý diel (432 mil.). Každopádne o Johna Wicka je stále obrovský záujem a v súčasnosti už patrí medzi tie najúspešnejšie série.

7. Návrat do budúcnosti (1985 až 1990)

Prakticky dokonalou sériou je aj Návrat do budúcnosti. Hlavnými hviezdami tejto série sú Marty McFly v podaní Michaela J. Foxa a Dr. Emmett Brown, ktorého si zahral Christopher Lloyd. Práve tento bizarný vedec vynašiel stroj času, ktorým je auto zvané DeLorean. Stačí zadať rok, do ktorého sa chcete vrátiť, šliapnuť na plyn a je to. Bohužiaľ však Marty omylom prekazí stretnutie svojich rodičov, čím vlastne ohrozí svoje vlastné narodenie. To musí v 50. rokoch napraviť.

Táto fantastická séria vznikla pod rukami Oscarom oceneného režiséra Roberta Zemeckisa (Forrest Gump). Ako producent sa však podieľal aj sám Steven Spielberg (Schindlerov zoznam). Celkovo túto sériu zdobí perfektná chémia medzi hlavnými predstaviteľmi, vtipné hlášky a dialógy a samozrejme skvelý dej. Ani jeden diel z tejto série nie je vyložene zlý, práve naopak.

6. Avengers (2012 až 2019)

Iron Man, Captain America, Thor, Hawkeye, Black Widow a Hulk. Toto je dnes už ikonická pôvodná zostava, ktorú sme videli v prvej časti série Avengers. Ide o jeden z prvých komiksových filmov, ktorý dosiahol tržby nad 1 miliardu dolárov. Celkovo patria Avengers pod komplexnú sériu MCU, ktorá je tou najvýnosnejšou franšízou všetkých čias. Už v prvej časti sa tím snov zvaný Avengers postavil proti Lokimu, ktorého si majstrovsky zahral Tom Hiddlestone.

Druhý diel sa venoval Ultronovi, ten tretí s podtitulom Infinity War (2018) nám už ale konečne predstavil Thanosa. Ultra-záporáka, ktorý chcel nastoliť rovnováhu vo vesmíre tým, že vyhubí jeho polovicu. A práve to sa mu aj podarilo a práve to Avengers v ďalšej časti s názvom Endgame (2019) napravili. Séria Avengers je do týchto dní pilierom celého štúdia Marvel a len ťažko budú tvorcovia hľadať podobne úspešný a kultový projekt.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -