Toto sú tie najlepšie filmy s Adamom Sandlerom!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Takmer celý svet pozná skvelého a úspešného komika Adama Sandlera. Ten má za sebou kariéru plnú úspešných filmov, vďaka ktorý si založil aj produkčnú spoločnosť Happy Madison. Stále je aktívnym hercom, len tento rok vyšla jeho najnovšia spolupráca s Jennifer Aniston Murder Mystery 2 (2023). Je však toto jeho najlepší film? Uvidíme, či sa vôbec ocitne v rebríčku, pretože toto sú tie najlepšie filmy s Adamom Sandlerom.

Najlepšie filmy s Adamom Sandlerom

5. 50x a stále po prvý raz (2004)

najlepšie filmy s Adamom Sandlerom
Zdroj: flicks.com.au

Vo filme 50x a stále po prvý raz sa už druhýkrát stretli herecké hviezdy Adam Sandler a Drew Barrymore. Po filme Pieseň pre nevestu (1998) šlo opäť o úspešnú spoluprácu. Tentokrát si Drew Barrymore zahrala Lucy, ktorá je síce krásna a sympatická, avšak trpí stratou krátkodobej pamäte, a to kvôli dopravnej nehode.

Ten istý deň prežíva stále dookola, čo si všimne aj ošetrovateľ v zoo Henry (Sandler). Ten, aj keď sa dozvie o Lucyinej chorobe, sa nevzdáva, pretože sa do nej zamiloval. Medzi Sandlerom a Barrymore je naozaj skvelá chémia, obaja pôsobia ako skutočný pár, čo filmu pridáva na kvalite. Samozrejme, nechýbajú ani skvelé fóry, a takisto vždy zábavný Sandlerov kolega Rob Schneider.

4. Hustle (2022)

najlepšie filmy s Adamom Sandlerom
Zdroj: nypost.com

Veľa dramatických filmov by ste v Sandlerovej filmografii nenašli. Každopádne toto sa mu naozaj podarilo. Tentokrát si slávny komik zahral skauta pre NBA, ktorý cestuje po svete, aby našiel tých najlepších hráčov, ktorí by sa dokázali v tejto súťaži presláviť. A skutočne nájde talent, ktorý stojí za to. Nič však nie je jednoduché a talentovaný mladý basketbalista Bo Cruz musí veľa trénovať, aby sa dokázal na konkurze presadiť a aby získal svoje vytúžené miesto v NBA.

Sandler je veľkým fanúšikom basketbalu, pravidelne ho fanúšikovia vidia na mnohých zápasoch. Takisto vie, ako natočiť skvelý a inšpiratívny športový film v štýle Rockyho, ktorý na divákov urobil veľmi dobrý dojem.

3. Dospeláci (2010)

Dospeláci
Zdroj: thefilmdoctor.international

Tentokrát si Adam zahral hollywoodskeho agenta Lennyho, ktorý si však rád zaspomína na svoje jednoduché, avšak šťastné detstvo plné kamarátov a basketbalu. A keď už sme opäť pri baskete, Lenny sa dozvie, že jeho tréner z mládežníckych turnajov zomrel. Zvolal preto celú partiu, aby si na pohrebe zaspomínali.

Napokon strávia všetci jeho kamaráti a takisto jeho rodina skvelý víkend na chate, plný výborných vtipov od slávnych komikov, akými sú Kevin James, Chris Rock, Rob Schneider či David Spade. Nezabúdame, samozrejme, ani na stále krásnu Salmu Hayek v úlohe Sandlerovej manželky. Tona vtipných gagov, výborná lokácia a letná atmosféra robia z tejto nevinnej komédie skutočne skvelú a zrejme aj kultovú záležitosť.

2. Za mrežami (2005)

Za mrežami
Zdroj: charactour.com

Ešte pred dramatickým filmom Hustle to Adam skúšal aj v americkom futbale. Vo filme Za mrežami si zahral bývalú hviezdu NFL Paula Crewa, ktorého kariéra sa však predčasne skončila, keď ho obvinili z toho, že kvôli stávkam naschvál prehral zápas. Teraz už žije len zo svojej zašlej slávy, čo mu nestačí, a preto opitý ukradne svojej protivnej snúbenici auto a zhodou okolností ho totálne roztrieska pri automobilovej naháňačke.

Dostane 3 roky v štátnej väznici a nebude to pre neho ľahké. Všetci väzni totiž vedia kto je a čo urobil. A dokonca ho otravuje aj riaditeľ väznice, ktorý chce, aby trénoval väzenský tím, ktorý sa má postaviť proti skvelému tímu dozorcov. Opäť si Sandler zobral na pomoc svojho dobrého kamaráta Chrisa Rocka, okrem neho si však vo filme zahrali aj Burt Reynolds, Terry Crews či hudobník Nelly.

Adam si pre divákov pripravil nielen tonu skvelých vtipov, ale aj porciu skvelého futbalu, na ktorý sa veľmi dobre pozeralo. Po športových komédiách, ako sú Happy Gilmore (1996) a Roznášač vody (1998), opäť dokázal, že v týchto vodách je ako doma.

1. Skús ma rozosmiať (2011)

Skús ma rozosmiať
Zdroj: npr.org

Ťažko vybrať ten najlepší film s Adamom Sandlerom. Pre každého diváka to môže byť niečo iné, napríklad bláznivá komédia Môj otec je šialenec (2012) s Adamom Sandbergom. Alebo kultová komédia Klik s Christopherom Walkenom a Kate Beckinsale. My sme si však vybrali roztomilú komédiu Skús ma rozosmiať, v ktorej si Sandler zahral po boku Jennifer Aniston.

V tomto filme si Sandler zahral plastického chirurga Dannyho, ktorý využije svoju nešťastnú historku zo zbabraného manželstva na balenie nevinných žien. Tým síce vraví, že je ženatý, ale že sa rozvádza, pretože jeho žena pije, mláti ho a podobne.

Keď sa však stretne s mladou a nesmierne atraktívnou učiteľkou Palmer (Brooklyn Decker), trik s prsteňom sa mu škaredo vypomstí a Palmer si myslí, že je Danny ženatý. Sympatický plastický chirurg si musí teraz čo najskôr nájsť svoju imaginárnu manželku a presne na to sa mu hodí jeho krásna asistentka/sekretárka Katherine (Jennifer Aniston). Tá do celej tejto historky zapletie aj svoje deti, ktoré sú teraz aj Dannyho. Napokon sa to celé nesmierne zvrtne a všetci sa ocitnú na krásnom letovisku na Havaji.

Toto sú podľa nás tie najlepšie filmy s Adamom Sandlerom. Vymenili by ste poradie filmov v tomto rebríčku alebo súhlasíte s našim názorom?

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -