Toyota a Subaru sa opäť spájajú pri pokračovaní modelov 86 a BRZ

Nenechajte si ujsť

Toyota 86 a Subaru BRZ

Už o dva roky by sme sa mali dočkať veľkého pokračovania skvelých športových modelov Toyota 86 a Subaru BRZ. Spoločnosti Toyota a Subaru sa opäť dohodli na spolupráci po oznámení ukončenia výroby predchádzajúcich modelov. Čo nám nová Toyota 86 a Subaru BRZ prinesú?

V roku 2022 sa môžeme teda tešiť na ďalšie športové, no stále veľmi dostupné autá. Disponovať by mali výkonom až 260 konských síl, ktoré budú ako aj pri predchádzajúcich modeloch poháňať len zadnú nápravu. Obe autá zrejme zakúpime len ako 6-stupňový manuál.

Toyota 86 bola v uliciach zatiaľ len v kamufláži

Nová Toyota 86 bola už poodhalená. To sa dozvedáme v podstate nečakane, keďže sa objavila na fotke z Instagramu. Prechádzala úplne bežnými ulicami v Michigane, v USA. Z fotky samozrejme nemôžeme kvôli maskovaniu konkrétne povedať, čo všetko je na aute nové. S istotou však môžeme potvrdiť, že auto bude vyzerať oveľa agresívnejšie a modernejšie.

Toyota 86 a Subaru BRZ
Zdroj: caranddriver.com

To, čo bude pod kapotou nových áut, zatiaľ nevieme. No očakáva sa rapídny nárast výkonu. Momentálna generácia áut má pod kapotou 2 litrový benzínový motor, ktorý disponuje výkonom 205 koní. Tá nová by však mohla mať motory z niektorých modelov Subaru, napríklad: Ascent, Legacy a Outback. To znamená, že budeme môcť šoférovať 2,4-litrový motor, ktorý bude narozdiel od momentálnych modelov aj oturbený. Ten by mal mať výkon až okolo 260 koní.

Subaru BRZ sme zatiaľ stále nevideli

Toyota 86 a Subaru BRZ
Zdroj: caranddriver.com

Subaru BRZ sa však stále nikomu nepodarilo odhaliť, no dúfame, že ho uvidíme čo najskôr. Na ďalšie nové, možno už aj oficiálne informácie, by sme sa mohli tešiť už koncom tohto roka alebo na začiatku toho budúceho. V tom čase by už totižto mala byť úplne ukončená výroba modelov Toyota 86 a Subaru BRZ, ktorá momentálne len pomaly klesá. My len môžeme dúfať, že sa dočkáme pokračovania 6-stupňovej manuálnej prevodovky a automobilky neprejdú na automatickú.

Čo hovoríte na pokračovanie a opätovné spojenie automobilových značiek Subaru a Toyota? Myslíte si, že nová generácia bude pokračovať v skvelých stopách, aké zanechala tá staršia?

Zdroj: caranddriver.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -