Robert Pattinson vo vesmíre? Pozrite si trailer k sci-fi filmu High Life!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové štúdio A24 nám predstavilo prvý trailer k nadchádzajúcemu filmu High Life. Vo filme sa môžeme tešiť na herca Roberta Pattinsona, ktorý svoju hereckú kariéru začal ešte pri filmovej sérii Twilight. Od tej doby sa stal naozaj skvelým hercom a vo svojom živote si vyberá naozaj len zaujímavé projekty. Nie vždy to je len o finančnom zisku a tento herec je toho živým dôkazom. V tomto prípade sa stal súčasťou sci-fi thrilleru, ktorý zobrazuje samotu otca a dcéry vo vesmíre, kde sa spoločne ocitnú v napätej situácii.

Najnovší trailer nám zobrazuje vzťah otca s dcérou. Spočiatku to vyzerá ako každodenný otcovský scenár, ale nie je to tak úplne pravda. Atmosféru dotvára vesmírne prostredie, v ktorom si môžeme všimnúť aj iné postavy. A vyzerá to tak, že paluba vesmírnej lode nie je tak bezpečná ako si spočiatku mysleli. Ako ubieha čas, napätie stúpa a vznikajú nejasnosti. Niečo sa zmenilo a posádka bude musieť prísť na to, čo by sa malo bezprostredne a rýchlo napraviť. Treba ešte dodať, že trailer má v sebe tajomný náboj, ktorý skryl všetko podstatné. Preto neostáva nič iné ako dúfať, že druhý trailer nám už odhalí všetko potrebné. 

Vo filme si môžeme všimnúť postavu Monteho (Robert Pattinson) a jeho vyrastajúcu dcéru. Obaja patria medzi poslednych preživších, ktorým sa podarilo zachrániť pred ich bývalou zradnou misiou. Väčšina členov posádky totiž zmizla nevedno kam. Na Zemi však nemali plnohodnotný život. Nakoľko to boli zločinci, ich osud bol už dávno spečatený. Pod výskumom lekára so zvrátenými motívmi museli dennodenne čeliť nástrahám, ktoré častokrát viedli až k smrti. Na palube vesmírnej lode nám teda ostali otec a dcéra, ktorí sa musia spoľahnúť len sami na seba. No kto je v skutočnosti ich najväčšou hrozbou?

Herecké obsadenie vo filme High Life

Okrem Roberta Pattinsona sa vo filme ukážu aj iní talentované tváre. Medzi ne môžeme zaradiť hercov ako André Benjamin, Mia Goth, Lars Eidinger, Agata Buzek, Ewan Mitchell, Jessie Ross, Claire Tran a oscarová držiteľka Juliette Binoche. Film režírovala Claire Denis, ktorá je určite jednou z najslavnejších ženských režisérov vo filmovom obore. Režisérka je známa hlavne pre svoje filmové diela ako Chocolat, 35 Shots of Rum a Nenette a Boni. Táto talentovaná žena k filmu High Life napísala aj scenár.

Film High Life debutoval na minuloročnom medzinárodnom filmovom festivale v Toronte. Kritici film prijali veľmi dobre a tak mu na stránke Rotten Tomatoes svieti hodnotenie 85% so 41 recenziami. Filmové štúdio A24 v minulosti produkovala filmy ako Ex Machina, Lady Bird alebo Moonlight. High Life sa dá teda taktiež považovať za úspech a presvedčíme sa o tom už 12.apríla, kedy sa tento film dostane do kín. Dáte filmu šancu? Ak stále váhate, nezabudnite si pozrieť najnovší trailer, ktorý na vás čaká vyššie v článku. 

Zdroj: movieweb.com

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -