Filmová adaptácia japonskej mangy o bojovom ženskom robotovi prichádza s prvým trailerom!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio 20th Century Fox vydalo prvý trailer na pripravovanú filmovú adaptáciu anime a mangy, ALITA: Battle Angel. Vizionárski filmári James Cameron (Avatar) a Robert Rodriguez (Sin City) prenesú na plátna kín obľúbenú japonskú mangu, ktorú v roku 1990 vytvoril Yukito Kishiro. Po nie-veľmi vydarenej adaptácii Ghost in the Shell to však tentokrát vyzerá naozaj nádejne. Hlavú úlohu si v príbehu o nádeji, láske a splnomocnení zahrá herečka Rosa Salazar, ktorú môžeme poznať z filmov ako Rezistencia alebo Labyrint: Zhorenisko. Jej telo však bude z veľkej časti dotvorené technológiou CGI (oči, ruky), kedže si zahrá bojového kyborga.

trailer na alita
Zdroj: comingsoon.net

Príbeh filmu sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kde sa na vrakovisku v Iron City nachádza opustený kyborg menom Alita (Rosa Salazar). Tam ju nájde kyber-doktor Ido (Christoph Waltz), ktorý ju zoberie na svoju kliniku. Po jej prebudení si však Alita nič nepamätá, nespoznáva svet okolo nej, no ani samú seba. Všetko je pre ňu nové, všetko prežíva po prvýkrát. Zatiaľ čo sa snaží navigovať v novom živote a v uliciach Iron City, Ido ju chráni pred jej mysterióznou minulosťou. Všetko sa však zmení príchodom Huga (Keean Johnson), ktorý jej ponúkne pomoc s odhaľovaním jej spomienok a tajomnej minulosti…

Prvý trailer na Alita: Battle Angle je tu!

Okrem Rosy Salazar, Christophera Waltza a Keeana Johnsona vo filme uvidíme aj mená ako  Jennifer Connelly (Hulk), Mahershala Ali (Moonlight), Ed Skrein (Deadpool), a Jackie Earle Haley (Strážcovia). O réžiu sa postará Robert Rodriguez a jedným zo scenáristov, ktorí prenesú toto anime/mangu na plátna kín, bude legendárny James Cameron. Snímka vznikne pod krídlami štúdia Warner Bros. a produkovať bude Cameron a Jon Landau. Premiéra filmu je naplánovaná na 19. júla 2018. Tak čo, máme tu nejakých fanúšikov japonských adaptácií?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -