Trailer na Avengers: Endgame láme historický rekord! Koľko ľudí si ho pozrelo za prvý deň?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Trailer na Avengers: Endgame

„Ani ste si nevšimli, že nejaký trailer vyšiel, však?“ je veta, ktorá nikdy nebola viac od veci. A to nielen podľa odhadov, ale aj podľa čísel. Neuveriteľne očakávaná ukážka na štvrtých Avengerov dorazila len predvčerom a aj keď nám toho veľa neukázala, fanúšikovia pokojní neostali. Vidieť poriadne zábery z dosť možno najočakávanejšieho filmu všetkých čias bol skvelý pocit – a my v tomto presvedčení nie sme sami. Ako sa totižto ukázalo, trailer na Avengers: Endgame nemal problém rozbiť rekord zhliadnutí dosiahnutých za prvých 24 hodín!

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: youtube.com

Rekord vytvorený a pokorený štúdiom Marvel

Niečo ako „očakávanie a záujem verejnosti“ je pri nadchádzajúcich filmoch neskutočne dôležitým faktorom marketingu. No zároveň sa ťažko počíta. Najjednoduchšia cesta, ktorou sa dozvieme, koľko ľudí sa na daný film teší, je internet. Na ňom teda ľahko zistíme počet potenciálnych divákov. Len klikom na trailer totižto dávajú vedieť, že film ich tým či oným zaujal. Koľko zhliadnutí si teda za prvých 24 hodín nazbieral Endgame?

Predchádzajúci rekord taktiež nastolil Marvel. Trailer na film Avengers: Infinity War bol za prvý deň pustený 230 miliónov krát. Netrvalo to tak dlho a štúdio pokorilo svoj vlastný rekord, a to o celkom veľké číslo. Trailer na Avengers: Endgame si za prvý deň nazbieral neuveriteľných 289 miliónov zhliadnutí. Toto ohromné číslo si predstavíme len ťažko. Skúste sa na to však pozrieť takto: počas prvého dňa bol trailer každú sekundu spustený niečo cez 3 300-krát. Žeby nám však aj napriek tomu unikli nejaké detaily?

https://platform.twitter.com/widgets.js

Svetovo najefektívnejší marketing? Vidno, že štúdio Marvel sa za posledných 10 rokov posunulo viac ako ktokoľvek iný. Keď pomyslíme na to, že pred vydaním prvého Iron Mana neboli ďaleko od krachu, je tento úspech ešte veľkolepejší. Samotný Marvel nám – „najlepším fanúšikom na svete“ – poďakoval cez Twitter. Sme zvedaví, aké ďalšie rekordy tento film prekoná, keďže prvý má za sebou už mesiace pred premiérou.

Ako sa vám páči pomalá ukážka na Avengers: Endgame? Tešíte sa, že svet superhrdinov pociťuje reálny dopad udalostí z predchádzajúceho filmu? Vaše pocity vyjadrite v komentároch!

Zdroj: twitter.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -