Rozbor: Čo všetko nám odhalil posledný trailer na Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Trailer na Avengers: Endgame – Rozbor

Marvel sa s nami naozaj nemazná. Je vidno, že štúdio robí všetko preto, aby sme sa tešili na očakávaný film Avengers: Endgame a zlomili všetky možné rekordy tržieb a návštevnosti. Najnovší pokus o budovanie vzrušenia prebehol len včera, kedy vyšiel nový trailer s úplne novými zábermi. Čerstvý pohľad si každý fanúšik nepochybne užil, no možno si ani neuvedomujete, koľko informácií je v týchto 30 sekundách ukrytých. Čo všetko vám uniklo? Poďme sa na to spolu pozrieť!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=FkgcU171zSc]

Captain America má psychické problémy

Po Thanosovej výhre sa rozplynula polovica všetkého života. To nie je niečo, z čoho sa ľudia len tak spamätajú. Svet je zdecimovaný a jednotlivci hľadajú útechu pomocou skupinovej terapie. Prekvapivo jednu navštevuje aj Steve Rogers, ktorého najsilnejšou stránkou bola večná nádej a silná morálka. Thanos ho ale zlomil. Avšak, neplánuje sa len prizerať. „Niektorí ľudia idú ďalej… ale my nie,“ povie Captain America, čím naznačuje, že Avengers chystajú odvetu – aj napriek ničivej prehre.

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: tvandmovienews.com

Tony Stark niečo buduje s Nebulou

Tony Stark a Nebula sú opustení na lodi Strážcov Galaxie. Majú namierené domov, no nevyzerá to tak, že sa tam dostanú. Pokiaľ ich teda niekto nezachráni (Captain Marvel alebo Pepper Potts). To však nie je Iron Manov štýl. V tomto krátkom zábere vidíme, ako spolu s Thanosovou dcérou niečo stavia, čo pripomína jeho superhrdinské začiatky. Vytvorí si nový super-výkonný oblek? Podarí sa mu vynájsť nový spôsob cestovania vesmírom? Alebo to je niečo úplne iné?

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: youtube.com

Avengers pozerajú na oblohu

Trailer nám taktiež ukazuje niektorých z pôvodnej šestky Avengers. Natasha Romanoff, Steve Rogers, Bruce Banner a James Rhodes sa nachádzajú pred ich centrálou, pričom je dôležité podotknúť, že zo záberu bola digitálne vymazaná istá postava. Otázkou však ostáva, na čo sa superhrdinovia pozerajú. Je to Tony Stark, ktorý sa vrátil domov? Alebo práve dorazila Captain Marvel? Na tento moment sme veľmi zvedaví!

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: tvandmovienews.com

Rocket vstupuje do domu

Rocket Raccoon je jediným členom Strážcov Galaxie, ktorý prežil udalosti Infinity War. Mohli by sme síce počítať aj Nebulu, no o to teraz nejde. Dôležité je, že Rocket otvára dvere a vstupuje do nejakého domu či chatky. Je viacero možností, avšak, bez kontextu nevieme vybrať tú správnu. Pravdepodobne ide o jeho chalupu, ktorú si medzičasom zaobstaral. Taktiež je možné, že prímorským pozadím nás Marvel zavádza, čo sa stáva pravidelne. Je teda možné, že ide o Thanosovu chalúpku s digitálnymi úpravami prostredia.

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: player.hu

Thor a jeho Stormbreaker

V ukážke svoj čas dostal aj Thor. Môžeme predpokladať, že po konci Infinity War si berie na vinu, že Thanosa nedokázal zastaviť. Teraz preto chce zachraňovať čo najviac životov. V scéne vidíme, ako ho obklopuje zaujímavá štruktúra či budova. Žeby hľadal zvyšok Asgarďanov? V ruke má Stormbreaker, ktorým ovláda mocný BifrostThor sa teda môže nachádzať kdekoľvek vo vesmíre. Populárny je taktiež názor, že ide o Thanosovu chalupu.

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: tvandmovienews.com

Clint Barton sa premenil na Ronina

Je to tak. Jedným z najlepších momentov prvého traileru bolo odhalenie pravdy o tom, že Hawkeye sa naozaj premení na Ronina. Ide o jeho novú identitu, pri ktorej vymení luk a šípy za meče a úplne iný štýl boja. V komiksoch sa Roninom stal potom, čo zahynuli jeho žena a deti. Môžeme teda očakávať, že kvôli Thanosovmu lusknutiu sa Clintova rodina premenila na prach, čo ho donúti k tomu, aby sa vrátil k Avengers a pomstil sa.

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: beyazperde.com

Tím Avengers v nových oblekoch

Trailer uzatvára scéna z budovy superhrdinov. Pokiaľ pomyslíme na predchádzajúce scény a tento záber, zistíme, že nový tím sa skladá z týchto postáv: Captain America, Thor, Black Widow, Rocket, Ant-Man, War Machine a Bruce Banner. Vo fáze filmu, z ktorej sa nachádza táto scéna, ešte chýbajú Iron Man, Nebula, Captain Marvel a Ronin. odohráva sa teda ešte niekde na začiatku. Taktiež sa šušká o tom, že z tohto záberu bola tiež digitálne vymazaná jedna postava, pravdepodobne Carol Danvers.

Fanúšikovia po blízkom skúmaní taktiež odhalili, že superhrdinovia na sebe majú nové kostýmy. Vyčítať niečo také zo siluet znie ťažko, no nie je to nemožné. Najviac to potvrdzuje fakt, že Thorovi chýba jeho plášť. Je toto prvý moment, kedy sa pokúsia vstúpiť do Kvantovej sféry? To by taktiež dávalo zmysel, keďže v zábere chýba Bruce Banner, ktorý by ako vedec kontroloval rôzne prístroje pre bezpečný prenos superhrdinov do inej dimenzie.

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: screenrant.com

Ako vidíte, v krátkych 30 sekundách sa toho udialo naozaj veľa, no ešte k tomu sme zopár menej podstatných vecí vynechali. Popritom treba myslieť no to, že Marvel naozaj rád zavádza a v tomto spote sa pravdepodobne nachádza veľa digitálnych úprav. Čo naňho však vravíte? Tešíte sa na Avengers: Endgame ešte viac?

Zdroj: screenrant.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -