Čo je skutočnosť a čo len predstava? Trailer na film Delírium od producentov horou Uteč otestuje vašu odvahu!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nie každému je to vždy jasné, no filmový žáner hororu je omnoho obsiahlejší, ako sa zdá. To znamená, že nezahŕňa len filmy, kde démoni napádajú rodiny a duchovia sa kamarátia s deťmi. Ten najväčší strach v skutočnosti pochádza priamo z našej hlavy. Obzvlášť teda z pocitu zúfalstva a nejasnosti. Keď si myslíte, že ste duševne chorý, potom je niekedy ťažké zistiť, čo je skutočnosť a čo sú výplody odohrávajúce sa len vo vašej šialenej hlave. Hororový psychothriller je tu presne pre takéto príbehy, ako vám dokáže trailer na film Delírium!

Trailer na film Delírium
Zdroj: afisha.ru

Muž prepustený z psychiatrickej liečebne zdedí panské sídlo po smrti jeho rodičov. Po sérií znepokojujúcich udalostí však začne veriť, že sídlo je posadnuté.

Trailer na film Delírium

V hlavnej úlohe filmu Delírium sa predstaví skvelý herec Topher Grace, ktorého môžete poznať z predchádzajúcich projektov ako Spider-Man 3, Interstellar či Dannyho jedenástka (2001). O réžiu sa postaral Denis Iliadis, ktorý sa už v jeho predchádzajúcich thrilleroch zahrával s našou mysľou. Myslím si, že niečo podobné by sme mali očakávať aj tentokrát. Predsa len, daný príbeh je zárukou toho, že spolu s hlavnou postavou budeme dezorientovaní a zúfalí, keď nám nikto neuverí, že v sídle nie sme sami.

Podrobný príbeh, ktorý nám zamotá hlavu

Hlavný hrdina (Topher Grace) sa práve vracia z psychiatrickej liečebne na rodinné sídlo, ktoré zdedil po svojich rodičoch. Jeho prepustenie z ústavu je len podmienečné a po dobu tridsiatich dní sa musí pravidelne hlásiť svojej probačnej pracovníčke a nesmie opustiť svoj dom. Inak mu hrozí návrat naspäť do psychiatrickej liečebne. A tam sa naozaj nechce vrátiť. Na rozlúčku dostal od svojho psychiatra lieky, ktoré musí pravidelne užívať a k tomu ešte jednu radu: „Dôveruj svojmu rozumu, nie svojim očiam.“

Trailer na film Delírium
Zdroj: cinemart.sk

Avšak v opustenom dome plnom spomienok na neho čakajú rôzne prekvapenia. Najprv nenápadné, ešte celkom vysvetliteľné a pochopiteľné rozumom. Ale časom, keď sa začnú zhmotňovať spomienky a odohrávať paranormálne javy, začne o svojom zdravom rozume pochybovať. Je v dome naozaj sám? A pokiaľ nie, skrývajú sa v ňom naozaj ľudia, alebo sú to iba desivé prízraky, ktoré si vyvolal vo svojej hlave? Čo z toho všetkého je vlastne skutočnosť?

Odpovede na tieto otázky sa dozvieme už 31. mája, kedy spoločnosť CinemArt prinesie hororový psychothriller Delírium aj do slovenských kín. Film sa môže chváliť produkciou od tvorcov filmov Očista či Uteč, no dokonca aj od herca Leonarda DiCapria!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -