Ako dôchodcovia ukradli 200 miliónov v diamantoch – Trailer na film Králi zlodejov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako si predstavujete pravý lúpežný film? Pravdepodobne vám v hlave vyskočí rýchly, inteligentný a štýlový počin ako Dannyho jedenástka. Máme tu všetko, čo by sme k úspešnej lúpeži potrebovali – a hlavne samotných členov tímu. Čo keby to však vyzeralo úplne inak? Ukazuje sa, že nad tým nemusíme rozmýšľať, keďže ešte relatívne nedávno sa odohrala udalosť, aká tu ešte nebola. Bizarnej lúpeže sa chopili aj zruční filmári, ktorí nám už onedlho prinesú novinku Králi zlodejov! O čo presne teda pôjde?

Trailer na film Králi zlodejov

Kriminálna dráma inšpirovaná neuveriteľným skutočným príbehom. V roku 2015 sa v Londýne odohrala najväčšia lúpež v dejinách Anglicka a aké bolo prekvapenie, keď polícia zistila, že za lúpežou je gang dôchodcov a vyslúžilých podvodníkov….

Tak znie krátky a stručný, no dostatočne pochopiteľný popis filmu. „Gang dôchodcov, čo to má byť?“ Určite si to neviete predstaviť. V apríli roku 2015 sa však udialo niečo, čo by nikto nečakal. Bol vtedy vykradnutý veľký sejf v Londýne, z ktorého niekto ukradol veci v hodnote až 200 miliónov libier. Incident nazvali najväčšou lúpežou v histórii anglického zákona.

Trailer na film Králi zlodejov
Zdroj: magicbox.sk

Celkom nepredstaviteľné, však? Práve v tomto bode príbehu však prichádza ten pravý šok. Ako sa neskôr ukázalo, lúpež naplánovali a sami vykonali minimálne štyria starí muži, ktorí boli skúsenými zlodejmi. Zlodeji vo veku nad 60 aj 70 rokov to dokázali tak majstrovsky, že tomu niektorí neverili. Jeden z nich, konkrétne Brian Reader, mal až 76 rokov. Prečo by vás to malo zaujímať? Toho si totižto v pripravovanom filme natočenom podľa týchto udalostí zahrá Michael Caine!

Filmové spracovanie príbehu

Po pár rokoch, ktoré od udalosti ubehli, sa príbehu chopili režisér James Marsh a scenárista Joe Penhall. Tí sa rozhodli prakticky okopírovať skutočnosť a dať ju do dramatického šatu, ktorý nás nemôže nebaviť. Ako som už vyššie spomínal, hlavnú úlohu stvárni Michael Caine. Jeho tým lúpežníkov doplnia herecké legendy ako Charlie Cox, Michael Gambon, Jim Broadbent, Ray Winstone, Paul Whitehouse a Tom Courtenay. Ako sa ich postavy vysporiadajú so situáciou, kedy im na krk začne dýchať polícia? To sa dozvieme už onedlho!

Trailer na film Králi zlodejov
Zdroj: imdb.com

Čo hovoríte na pripravovaný film Králi zlodejov? Ak vás neobyčajný príbeh o najväčšej anglickej lúpeži zaujal, určite si poznačte dátum 18. októbra, kedy sa novinka dostane do našich kín!

Zdroj: magicbox.sk, wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -