Nájde otec svoju nezvestnú dcéru cez sociálnu sieť? Trailer na film Pátranie vás prichytí k obrazovkám!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nie je tajomstvom, že v dnešnej dobe je väčšina z nás závislá na elektronike. Častokrát ani nie kvôli užitočnej funkcionalite, ale sociálnym médiám. Máme nutkanie a pomaly až potrebu byť neustále prepojení s ostatnými, čo má pozitívne, no zároveň aj negatívne stránky. Tieto dve pravdy spolu preskúmame v nadchádzajúcom filme, ktorého príbeh je zasadený priamo do elektronického prostredia, ktoré každodenne navštevujeme.

Trailer na film Pátranie

Prečo sa správame inak vo virtuálnom svete a inak v tom skutočnom? Aj o tom je film Pátranie, ktorý mnohí označujú za jeden z najoriginálnejších thrillerov posledných rokov. Jedinečný film rozpráva príbeh zúfalého Davida, ktorý začne na vlastnú päsť pátrať po svojej nezvestnej dcére. Napadne ho pozrieť sa tam, kde dnes mnohí z nás žijeme väčšinu našich životov – do jej notebooku. Tam ho však čaká niekoľko prekvapení, až začína pochybovať, či vôbec svoju dcéru poznal tak dobre, ako si myslel. Pozrite si ukážku:

Thriller Pátranie (Searching) naplno využíva formu rozprávania pomocou obrazoviek notebookov, smartfónov či televízie. Aj vďaka tomu sa stal hitom tohtoročného festivalu Sundance, kde ho ľudia označili za prvotriedny thriller dokonale vystihujúci súčasnú dobu.

Zúfalého otca Davida v Pátraní hrá americký herec John Cho, známy najmä ako poručík Hikaru Sulu z filmovej série Star Trek či ako Harold Lee zo Zahúlime, uvidíme. Ako detektívka na čele pátrania po jeho dcére mu sekunduje Debra Messing, ktorú preslávila rola Grace v sitcome Will & Grace. Film je režijným debutom talentovaného režiséra Aneesha Chagantyho, ktorého si filmový svet všimol vďaka jeho krátkemu filmu SEEDS nakrútenom technológiou Google Glass. Producentom filmu je ruský filmár Timur Bekmambetov známy filmami Wanted či Denná hliadka.

Trailer na film Pátranie
Zdroj: itafilm.sk

Čo vravíte na ukážku thrilleru, ktorého príbeh je v dnešnej dobe veľmi relevantný? To, čo sa otcovia podarí vypátrať svoju stratenú dcéru pomocou sociálnych sietí a notebooku, sa dozvieme už 13. septembra, kedy ho do slovenských kín prinesie spoločnosť Itafilm.

Zdroj: TS itafilm.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -