Unikátna hororová oscarovka Suspiria je tu s ďalšu mrazivou ukážkou! Máte na to odvahu?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Plný trailer na film Suspiria

Pozrime sa, čo k nám prichádza. Čarodejnice sú späť! Pred pár týždňami sa k nám dostal prvý teaser k nadchádzajúcemu filmu Suspiria a dnes si môžeme vychutnať oficiálny trailer. V ňom nájdeme aj úplne novú hudobnú tvorbu legendárneho speváka Thoma Yorkea. Spoločnosť Amazon Studios taktiež oznámila, že sa filmu dočkáme o týždeň skôr. Premiéru si ľudia užijú v mestách New York a Los Angelos 26. októbra v čase, kedy začína všetkými obľúbený Halloween. U nás sa filmu dočkáme o týždeň neskôr, teda 2. novembra.

Suspiria je remake, ktorý stvoril režisér Luca Guadagnino. Toho môžete poznať vďaka filmu Daj mi tvoje meno, ktorý si vyslúžil aj niekoľko nominácií na Oscara, vrátane kategórie Najlepší film. Zo štyroch nominácií (najlepší film, hlavný herec, adaptovaný scenár a pieseň) sa mu podarilo uspieť len v jednej kategórii, v ktorej si cenu akadémie odniesol James Ivory za najlepší adaptovaný scenár.

trailer na film suspiria
Zdroj: letterboxd.com

Je Suspiria kandidát na Oscara?

Nič nie je vylúčené. Hlavne s rastom obľúbenosti tohto filmového žánru. Horor sa za posledné roky vytiahol na vysokú úroveň a ambiciózne projekty ako Suspiria mu pomáhajú stále viac. No a v tomto filme by sme mali nájsť všetko potrebné k tomu, aby sme si vychutnali poriadne zvrátený kino-zážitok. Veľa krvi, nechutné trhanie mäsa, lámanie kostí a vlastne všetky ostatné prvky, ktoré by mal obsahovať kvalitný horor. Avšak treba dodať, že tento nadchádzajúci projekt bude iný ako ostatné.

David Kajganich napísal adaptovaný scenár ešte minulý rok. Jeho tvorba siaha do roku 2007, kedy napísal scenár k filmu Invázia zlodejov tiel, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala herečka Nicole Kidman. Na jeho zozname nechýba ani Krvavý masaker (2009) a Pravdivý príbeh (2015), kde si zahralo ikonické duo James Franco a Jonah Hill. Napísal aj dramatický thriller Sparné leto (2015). Aby toho nebolo málo, po zakončení projektu Suspiria sa dostane k ďalšiemu remakeu legendárnej klasiky od Stephena Kinga Cintorín domácich zvierat. Sami posúďte, či to vyzerá nádejne:

Hlavnou hereckou hviezdou vo filme bude Dakota Johnson, ktorú sme si mohli všimnúť v podpriemernom filme 50 odtieňov niečoho. Okrem nej si v projekte vychutnáme hercov ako Tilda Swinton, Mia Goth, Lutz Ebersdorf, Jessica HarperChloë Grace Moretz. Vo filme sa dočkáme poriadnej dávky temnoty, ktorá nás zavedie do umeleckého života tanečníkov. Niektorí z nich však podľahnú nočným morám a prebudí sa len malá väčšina. Koncept vyzerá naozaj zaujímavo a štúdio Amazon si skúsilo niečo nové.

Podarí sa štúdiu uspieť? To zistíme v deň premiéry, a do tej doby si nezabudnite pozrieť trailer, ktorý sa nachádza vyššie v článku!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -