Toto je posledný film slávneho herca, ktorý natočil pred smrťou. Intenzívny triler vám ukáže temnú stránku Ameriky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film 1992

Spoločnosť Lionsgate prináša trailer na film 1992, ktorý bude intenzívnym trilerom zobrazujúcim skutočné udalosti v tomto roku. Na pozadí narastajúcich nepokojov v Los Angeles sa pretne niekoľko osudov, pričom film disponuje špičkovým obsadením a ide o posledný kúsok, v ktorom vidíme Raya Liottu. Zároveň sa medzi tvorcami nachádza aj známy raper, ktorý do filmu dodal aj osobné skúsenosti.

Koniec apríla 1992 bol v Los Angeles nepokojným obdobím. Niekoľko dni predtým polícia použila nadmerné násilie v prípade zatýkania afroamerického muža a aktivistu Rodneyho Kinga, pričom ich pri čine natočili. Napriek tomu znel rozsudok 29. apríla jasne – policajný dôstojníci boli nevinní. To naštartovalo niekoľko dní trvajúce protesty, výtržnosti a chaos v uliciach.

Pretínajúce sa osudy v meste plnom chaosu

Film sa odohráva práve v prvý deň týchto nepokojov. Sústreďuje sa na robotníka Mercera, ktorého si zahral Tyrese Gibson. Zo všetkých síl sa snaží napraviť svoj vzťah so synom Antoinom (Christopher A’mmanuel). Zároveň na druhej strane mesta sledujeme ďalšiu dvojicu syna a otca, ktorých hrajú Liotta a Scott Eastwood, syn slávneho Clinta Eastwooda.

S krytím narastajúceho konfliktu sa rozhodnú pre odvážnu lúpež – chcú ukradnúť katalyzátory, ktoré obsahujú cennú platinu. Ide však o továreň, v ktorej pracuje Mercer a tak sa v tomto vriacom kotli pretnú osudy týchto dvojíc.

1992 ray liotta
Zdroj: YouTube / Lionsgate Movies

Tvorcovia ho venujú pamiatke Raya Liottu

Ide nielen o poslednú snímku, kde uvidíme Liottu, tvorcovia film zároveň venovali jeho pamiatke. Slávny herec nás totiž navždy opustil v máji 2022 kvôli problémom so srdcom.

Režisérom filmu je Ariel Vromen, od ktorého môžeme poznať filmy Obyčajné lži, Nebezpečný spojenec, Iceman či drámu Angel z roku 2018. Scenár napísal spolu so Saschom Pennom, ktorý písal napríklad príbeh filmu Creed II.

1992 plagát
Zdroj: TMDB

Snoop Dogg v ňom popisuje osobné skúsenosti

Trailer na film 1992 nám ukazuje aj zaujímavý fakt, jeho producentom je Snoop Dogg. V rozhovore pre portál Deadline hovoril, že tento film má pre neho aj osobnú hodnotu. 1992 bol rok, kedy začal dávať život dohromady, ale všetko okolo neho sa v jeho milovanom meste začalo rúcať. Preto chce, aby bol film zároveň portrétom samotného L.A. v tom čase.

Premiéra filmu je naplánovaná na 30. augusta v Spojených štátoch.

Čo hovoríte vy podľa ukážky na film 1992? Pôjde podľa vás o triler, ktorý intenzívne ukáže nepokoje v Los Angeles v tom čase? Čo hovoríte na herecké obsadenie a Snoop Dogga ako jedného z tvorcov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: firstshowing.net; deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -