Stratíte dych a nebudete vedieť, kam sa pozerať skôr. Hviezda Oppenheimera je sériovým vrahom v šialenom traileri

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na film Trap

Aktualizované 02. júla 2024: Warner Bros. prináša nový trailer na film Trap, napínavý triler od M. Night Shyamalana, majstra zvratov. Tentoraz nám zápletku odhaľuje už v prvotných ukážkach. Otec s dcérou prichádzajú na koncert, o ktorom sa dozvedajú, že bol políciou nastavený ako pasca na chytenie sériového vraha, ktorý sa tam má nachádzať. Dozvedáme sa, že násilníkom známym ako Mäsiar je samotný otec v podaní Josha Hartnetta.

Muž sa však nenecháva chytiť za žiadnych okolností. Rozpútava poriadne chaotickú hru, pri ktorej sa neštíti od žiadneho násilia. Zásahové tímy si mysleli, že ho majú chyteného ako myš, naháňačka sa však rýchlo otočí. Nakoniec nemusí byť jasné, kto je v skutočnosti v pasci.

K filmu treba pripočítať mimoriadne nápaditý strih, kvalitný soundtrack (ktorý bol z veľkej časti tvorený režisérovou dcérou) a stupňujúcu intenzitu, ktorú ešte podčiarkuje herecký výkon Hartnetta. Výsledkom je, že je Shyamalan opäť v najlepšej forme. Presvedčiť sa budeme môcť aj počas premiéry, ktorá je stanovená na 9. augusta.

triler trap plagát
Zdroj: FSM Media

Pôvodný článok

M. Night Shyamalan je v Hollywoode dobre známy ako majster zvratov (stačí sa pozrieť na filmy Šiesty zmysel či Osada). Obvykle ich prinesie až na konci snímky, tentokrát však jeden zásadný odhaľuje už trailer na film Trap. Nestáva sa kvôli tomu predvídateľným, ale práve naopak, naštartuje poriadne intenzívny divácky zážitok.

Na začiatku sledujeme otca, ktorého si zahral Josh Hartnett ako sprevádza svoju tínedžerskú dcéru (Ariel Donoghue) na koncert. Vystupuje popová hviezda Lady Raven, ktorú si zahrala režisérova dcéra a skutočná hudobníčka Saleka Shyamalan. Všetko sa zásadne zmení, keď si protagonista odbehne počas vystúpenia.

Nečakaný zvrat už v samotnej ukážke

Hlavný hrdina, teda otec popovej hviezdy vidí, že do objektu nainštalovali kamery a štadión plnia policajné kamery, dokonca je na ceste už aj SWAT. Policajti vraj chcú na koncerte prekvapiť dlho hľadaného sériového vraha, ktorého môžu konečne chytiť. Obrovským prekvapením však pre divákov zostáva, keď sa dozvedáme, že práve on je ten, po ktorom sa pátra.

Shyamalan ukážku predstavil na udalosti CinemaCon, kde hovoril, že chcel predstaviť príbeh z nečakaného pohľadu – v tomto prípade samotného vraha. Obsadenie Hartnetta bolo pre neho vraj jasnou voľbou po tom, čo videl jeho výkon v seriáli Black Mirror a film Oppenheimer ho o správnosti ešte viac presvedčil.

Príbeh z netradičného pohľadu

Zároveň režisér hovoril o jeho chystaných projektoch, medzi ktorými bude mysteriózny horor The Watcher. On sám je pri ňom producentom, ale režisérkou aj scenáristkou v jednej osobe je jeho dcéra Ishana Night Shyamalan. So smiechom dodal, že rozbiehajú rodinný biznis a divákov čaká „Leto so Shyamalanovcami“.

Snímka Trap dorazí do kín 9. augusta. Mnoho divákov sa po zhliadnutí ukážky nevie dočkať príbehu z pohľadu kriminálnika, okolo ktorého sa čoraz viac sťahuje slučka. Vidíme aj, že režisér vie s týmto materiálom narábať nesmierne šikovne a prechod od maniakálneho smiechu k zamrznutému úsmevu nás sprevádza ešte po zhliadnutí traileru.

Ako sa vám páčil trailer na film Trap? Pozdáva sa vám film, ktorý je rozprávaný z pohľadu vraha? Oceňujete zvrat, ktorý režisér prináša ešte pred samotným filmom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -