Pozrite si oficiálny trailer na slovenský animák Parralel! Nádych unikátnej atmosféry jedinečného príbehu nás nesklamal…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Oficiálny trailer na slovenský animák Parralel

O tomto projekte sme naposledy začuli len pred nedávnom, kedy sme vám priniesli nové informácie ohľadom toho ako prebieha produkcia filmu Parralel. Zo slovenskej produkcie, tento príbeh začal už pred rokmi, no práve teraz vyzerá sľubnejšie ako kedykoľvek predtým. Konečne sa k nám totižto dostal oficiálny trailer! Nemá zmysel o tejto novinke viac rozprávať. Miesto toho by ste si jednoducho mali rovno pozrieť kompletnú ukážku, ktorá nás pripravuje na ambiciózny slovenský animák Parralel:

O čom teda bude náš vlastný komiksový animák? Príbeh filmu Parralel prepája mnohé paralely. Hlavný hrdina, odhodlaný horolezec, trpí rozdvojením osobnosti po veľkých životných stratách. Jeho lepšie a silnejšie ja sa tak snaží dostať ho z depresií a pomáha mu nájsť cestu, ako znovu začať žiť. Hlavný hrdina zároveň prežíva na vlastnej koži nedokončenú rozprávku ako rytier. Táto rozprávka sa teda rozvíja paralelne s príbehom.

Parralel je tiež názov hory, ktorú sa rozhodol zdolať. Hora, ktorá sa zrkadlí v jazere a reprezentuje neprekonateľnú prekážku. Filmom tiež rezonuje symbolika spojená s číslom 8. Toto číslo tvoria dve (paralelné) slzy (alebo kruhy). Je teda zjavné, že tvorcovia majú príbehom čo povedať. Mali by sme preto očakávať, že pri filme sa budeme musieť zamyslieť ako nad sebou, tak aj nad svojim životom – vďaka čomu sme na celoslovenskú premiéru čoraz viac nedočkaví.

Zdroj: hithit.com

Kto za ním stojí a ako to bude vyzerať?

Za samotným projektom stojí Matyas Brych, ktorý sa postaral o réžiu, animáciu a scenár. Za zmienku asi stojí fakt, že príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Aj keď mal Brych s filmom veľa práce, pomohli mu producenti Patrizio Gente a Vladimír Kriško. Nenechajte sa zmiasť vzhľadom, alebo slovom „animák.“ Tvorcovia totižto sľubujú, že Parralel je vážna dráma pre dospelých, čo nám potvrdzuje aj samotný oficiálny trailer.

Aj preto sa už nevieme dočkať 31. mája, kedy film Parralel produkovaný spoločnosťami Visionfilm a Medusa Pictures do našich kín prinesie Magic Box.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -