FilmyTrailery

Pozrite si oficiálny trailer na slovenský animák Parralel! Nádych unikátnej atmosféry jedinečného príbehu nás nesklamal…

Oficiálny trailer na slovenský animák Parralel

O tomto projekte sme naposledy začuli len pred nedávnom, kedy sme vám priniesli nové informácie ohľadom toho ako prebieha produkcia filmu Parralel. Zo slovenskej produkcie, tento príbeh začal už pred rokmi, no práve teraz vyzerá sľubnejšie ako kedykoľvek predtým. Konečne sa k nám totižto dostal oficiálny trailer! Nemá zmysel o tejto novinke viac rozprávať. Miesto toho by ste si jednoducho mali rovno pozrieť kompletnú ukážku, ktorá nás pripravuje na ambiciózny slovenský animák Parralel:

O čom teda bude náš vlastný komiksový animák? Príbeh filmu Parralel prepája mnohé paralely. Hlavný hrdina, odhodlaný horolezec, trpí rozdvojením osobnosti po veľkých životných stratách. Jeho lepšie a silnejšie ja sa tak snaží dostať ho z depresií a pomáha mu nájsť cestu, ako znovu začať žiť. Hlavný hrdina zároveň prežíva na vlastnej koži nedokončenú rozprávku ako rytier. Táto rozprávka sa teda rozvíja paralelne s príbehom.

Parralel je tiež názov hory, ktorú sa rozhodol zdolať. Hora, ktorá sa zrkadlí v jazere a reprezentuje neprekonateľnú prekážku. Filmom tiež rezonuje symbolika spojená s číslom 8. Toto číslo tvoria dve (paralelné) slzy (alebo kruhy). Je teda zjavné, že tvorcovia majú príbehom čo povedať. Mali by sme preto očakávať, že pri filme sa budeme musieť zamyslieť ako nad sebou, tak aj nad svojim životom – vďaka čomu sme na celoslovenskú premiéru čoraz viac nedočkaví.

komiksovka parralel

Zdroj: hithit.com

Kto za ním stojí a ako to bude vyzerať?

Za samotným projektom stojí Matyas Brych, ktorý sa postaral o réžiu, animáciu a scenár. Za zmienku asi stojí fakt, že príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Aj keď mal Brych s filmom veľa práce, pomohli mu producenti Patrizio Gente a Vladimír Kriško. Nenechajte sa zmiasť vzhľadom, alebo slovom “animák.” Tvorcovia totižto sľubujú, že Parralel je vážna dráma pre dospelých, čo nám potvrdzuje aj samotný oficiálny trailer.

Aj preto sa už nevieme dočkať 31. mája, kedy film Parralel produkovaný spoločnosťami Visionfilm a Medusa Pictures do našich kín prinesie Magic Box.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár