Odhalenie traileru na Spider-Man: Ďaleko od domova a ďalšie horúce novinky!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Trailer na Spider-Man: Ďaleko od domova

Počuli sme, že po relatívne čerstvom traileri na Captain Marvel a ešte novšej ukážke pre Avengers: Endgame sa dočkáme aj tretieho teaseru. Ten mal byť venovaný pripravovanému filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Na naše sklamanie sa však na internet nedostal. Žeby preto, lebo sa štúdio Marvel bojí toho, že fanúšikovia sa presýtia ukážkami? Nech už je dôvod akýkoľvek, tento článok o tom nie je. Miesto toho sa totižto budeme venovať tomu, čo nám nevypustený trailer odhaľuje, a na čo všetko sa tešíme!

Video z natáčania Spider-Man: Far From Home
Zdroj: mbtskoudsalg.com; loving-newyork.com

Popis traileru

My, obyčajní smrteľníci, si na ukážku pre pokračovanie Spider-Mana budeme musieť chvíľku počkať. Šťastlivci, ktorí sa nachádzali na Comic-Con Experience Brazil (CCXP), nás však uisťujú, že všetko je v dokonalom poriadku. Niektorí ľudia tento trailer už videli. Medzi nich patrí aj Steve Weintraub z portálu Collider, ktorý sa s nami podelil o všemožné informácie. Dopredu upozorňujem, že pokiaľ si chcete zachovať prekvapenie z traileru, nasledujúce odstavce preskočte!

Trailer začína s Peterom Parkerom (Tom Holland) a jeho tetou May (Marisa Tomei), ktorí vyzerajú šťastne. Objavuje sa aj Happy Hogan (Jon Favreau), ktorý poukáže na to, že teta May zmenila svoj vzhľad. Peter sa pozrie na Happyho so zvláštnym pohľadom, akoby nevedel, o čo mu ide.

Trailer pokračuje s Peterom, ktorý sa vo svojej izbe balí na školský výlet do Európy. Rozhodne sa však nevziať si svoj oblek Spider-Mana, ktorý nechá zavesený v šatníku. Odôvodňuje to tým, že ide len o školský zájazd, na ktorom ho nebude potrebovať. Hneď nato vidíme postavy hercov Zendaya, Tony Revolori a Angourie Rice, ktorí v skupinke prechádzajú Benátkami, medzičím niečo dôležité sledujú v televízii.

Nick Fury sa ukáže vo filme Spider-Man: Far From Home
Zdroj: bustle.com

Potom príde kľúčová scéna traileru: Peter je na svojej hotelovej izbe, do ktorej vojde Ned (Jacob Batalon), ktorého znenazdania trafí uspávacia šípka. Peter bol zaskočený, no keď sa otočil, bolo odhalené, že šípku hodil Nick Fury (Samuel L. Jackson) – sediaci v tmavom rohu, na stoličke. Je zjavné, že potrebuje Spider-Mana kvôli nejakej misii.

Potom, čo sa stretnú, nasleduje zopár rýchlych prestrihov akcie. Ku konci traileru sa ukážu obrovské vodné príšery, ktoré vychádzajú z vody, kedy príde to, na čo všetci čakali: Jake Gyllenaal ako Mysterio, v plnom ikonickom kostýme, avšak bez helmy. Je okamžite jasné, že je úzko spätý so všetkým tým chaosom. Ešte pred úplným záverom traileru sa znova ukáže Mysterio v kompletnom kostýme, ktorý vraj vyzerá fantasticky.

Jake Gyllenhaal ako Mysterio odfotený na pľaci; Zdroj: geekireland.com

Nová fotka a odhalenie príbehu

Okrem popisu traileru sa ku nám dostali aj ďalšie horúce novinky. Jednou z nich je nový čierny oblek Spider-Mana, takzvaný Stealth Suit. Nech sa páči, kochajte sa:

Zdroj: screenrant.com

No to stále nie je všetko. Asi najočakávanejšou časťou filmu bude práve ikonický Mysterio, ktorého stvárňuje herec Jake Gyllenhaal. No aká presne bude jeho úloha v príbehu? Lepšie ako priamo od neho to nezistíme. Toto nám herec povedal k príbehu na Comic-Cone:

„Pre tento svet existujú hrozby, ‚the Elementals‘, elementárne stvorenia. Práve Mysterio je niekto, kto ich pozná, a chce zaistiť, aby pred nimi bol svet v bezpečí. Nick Fury ho poprosí o pomoc, keďže on jediný im rozumie. Potom sa spojí so Spider-Manom, a nanešťastie ho donúti stať sa viac ako len priateľským Spider-Manom.“

Fanúšikom na tom však niečo nesedí. Ako sme si už počas rokov zvykli, Marvel rád klame. Je takmer isté, že toto je príbeh, ktorý Gyllenhaal dostal od štúdia, aby ním zavádzal a plietol ľudí. Je nepravdepodobné, že dej bude takto lineárny a „nudný,“ mnohí preto predpokladajú, že nebezpečné elementárne stvorenia sú súčasťou Mysteriovho plánu. Podarí sa mu tým zničiť SHIELD?

Jake Gyllenhaal Mysterio spider-man: daleko od domova
Zdroj: screenrant.com

Ako vidíte, ani po Avengers: Endgame štúdio neplánuje brzdiť. Spider-Man: Ďaleko od domova by sa mal začínať len chvíľu po štvrtých Avengeroch, a tak sme veľmi zvedaví, ako sa príbeh nakoniec vykryštalizuje.

Zdroj: collider.com, screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -