Tento sci-fi seriál vám pomotá hlavu. Únos do alternatívnej reality naštartuje hrozivé udalosti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na sci-fi seriál Dark Matter

Zdá sa, že Apple TV si našlo poriadnu záľubu v mimoriadne zamotaných sci-fi. Po ich kúsku Constallation teraz prinášajú trailer na Dark Matter, limitovanú sériu, ktorá poriadne potrápi mozgy divákov. Zoberie ich na cestu medzi alternatívnymi realitami, kde ani samotný protagonista, ktorý je brilantným vedcom, nebude vedieť rozoznať, čo sa v jeho živote odohráva.

Joel Edgerton je fyzikom, ktorého život s manželkou Jennifer Connelly vyzerá až idylicky. Všetko sa však zrúti, keď ho jedného dňa unesú. Situácia sa však začne ešte viac komplikovať, keď sa dozvedá, že záhadný únosca je on sám z alternatívnej verzie jeho života.

Únos do alternatívnej reality

Snaží sa dostať domov, to však vôbec nebude jednoduché. Najprv sa musí vyznať v novej, multiverzálnej realite, ktorá je poháňaná veľkou čiernou kockou, ktorú on sám vynašiel. Seriál je založený na knižnej predlohe od Blake Croucha, ktorý je obľubovaným autorom hlavne zarytých sci-fi fanúšikov.

Zvyšok obsadenia tvoria Alice Braga, Jimmi Simpson, Dayo Okeniyi alebo Oakes Fegley. Dohromady bude mať seriál 9 epizód, pričom pri premiére prídu dve časti súčasne. Na službe sa objavia 8. mája a následne budú vychádzať na týždennej báze každú stredu.

apple tv+ dark matter
Zdroj: Apple

Lahôdka pre fanúšikov (poriadneho) sci-fi

Apple TV+ naozaj rozširuje svoju seriálovú knižnicu zásadným tempom. V roku 2021 ju rozbehli sci-fi kúskom Invázia a v podobnom duchu pokračovali s adaptáciou knižnej série Nadácia. Divákov nadchlo aj dystopické Silo a tiež im hlavy zamotávala dráma Severance.

V tomto trende bude aj pokračovať, adaptujú Neuromancera podľa knihy Williama Gibsona a chystá sa aj seriál The Murderbot Diaries. Navyše sme sa dozvedeli, že bol pre druhú sériu obnovený projekt Monarch: Legacy of Monsters, okrem neho sa chystajú aj ďalšie spin-offy z Monsterverse.

Ako sa vám pozdáva trailer na seriál Dark Matter? Zamotáva cesta alternatívnymi realitami hlavu poriadne aj vám? Budete ho sledovať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -