Trailer na Thor: Ragnarok v sebe má chytrý odkaz na Silver Surfera. Našli ste ho?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Thor už klope na dvere

Čo chvíľa a máme tu tretí diel Thora, ktorý zatiaľ z traileru vyzerá na všetku tú epickosť, ktorú sľubuje. Vyvrcholenie série Thora ale už nebude niečo, na čo ste zvyknutí ako napríklad pri filme Captain America. Úprimne, Captain America: Civil War nebol tak skvelý, ako v to všetci dúfali. Každopádne, Thor netrpí jedným základným problémom. Nie je obmedzovaný bytím na planéte Zem. A práve preto bude lepší. Aj keď z traileru to moc nevyzerá na totálnu anarchiu. Slovo „Ragnarök“ znamená v severskej mytológii koniec sveta a podľa komiksu mal obrovský a mocný Sulfur zapríčiniť zánik Asgardu. Teraz sa na scénu Sulfur akosi nedostavil. Stále sa môže stať najlepšie, že Asgard už nebude. Každopádne, pozitívny fakt, že Thor nemusí tráviť čas na Zemi si kazí tým, že Taika Waititi prišiel s myšlienkou, že bude fajn nového Thora spraviť v štýle 80′ rokov. A to nie je práve najlepší ťah. Pozrite si ešte raz trailer.

Marvel už dávnejšie prestal robiť seriózne filmy a čím ďalej, tým viac sa spoliehajú na starú hudbu a otrepané vtipy. Niekedy im to aj vyjde, ako napríklad pri Strážcoch Galaxie, no a niekedy zase nie. A práve Thor: Ragnarok by mal byť na vážnej tónine, no podľa traileru to tak nie je. Každopádne, všetky tieto veci sú fajn, ale trailer prináša čosi viac, než len prvé zábery z filmu.

Žeby Easter Egg?

Niekde vo finálnej časti traileru, keď Thor v aréne stojí pripravený na súboj, a kde má mimo iné aj helmu, ktorá referuje pôvodného Thora, vybehne naňho Hulk. Ako sa tam Hulk dostal je momentálne irelevantné. Hneď po tom, čo Thor uvidí Hulka, skríkne v preklade:

Áno!

Po niekoľkých slovách nasleduje toto:

Je to môj priateľ z práce!

Hero-Envy-Silver-Surfer-vs-Hulk 002
Zdroj: heroenvy.com

Chcete vedieť, ako to bolo v komikse? V komikse sa v aréne stretne Hulk so Silver Surferom. Navzájom sa spoznajú, a po niekoľkých slovách Hulk skríkne:

Je to môj p…

Na čo Silver Surfer odvetí:

Priateľ

Nezdá sa vám to podobné? Možno je to len túžba ľudí a viera v to, že to takto Taika Waititi naozaj myslel, a že to tak spravil vedome. Každopádne, bolo by to super! Thor nám ale určite ešte prinesie mnoho prekvapení a referencií na staré dobré klasiky. Čoskoro už je aj v kinách (relatívne čoskoro) a my sa už nevieme dočkať, ako mu Hela naloží!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -