Marvelovka Shang-Chi odhaľuje prvú ukážku, tešiť sa môžeme na (ne)tradičnú ázijskú bojovku

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Prvý Marvel film s ázijským hrdinom v hlavnej roli sa nám pripomína novými materiálmi! Aj keď sme si pôvodne film mali pozrieť už toto leto, štúdio ho presunulo na začiatok jesene. Nás to síce sklamalo, no tvorcovia sa nám to rozhodli vynahradiť. Ukázali nám totižto prvý plagát, nové zábery a teaser trailer filmu Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings.

V hlavne úlohe sa ukáže herec Simu Liu. Herecké obsadenie po jeho boku doplnia napríklad Florian Munteanu alebo stále viac a viac známa Awkwafina. Ukáže sa tam tiež Tony Leung Chiu Wai, ktorý si zahrá postavu Mandarina. V tomto filme sa však ukáže reálny Mandarin a nie len herec, ako tomu bolo vo filme Iron Man 3. Réžiu má na starosti Destin Daniel Cretton.

Trailer, plagát a nové zábery z filmu Shang-Chi

Viac ako dvojminútový teaser trailer nám predstavuje svet, v ktorom sa bude odohrávať nový MCU film. Celý trailer sa točí okolo Shang-Chiho, ktorý bol už odmalička cvičený v bojových umeniach. Aj vďaka tomu už z týchto prvých, pomerne temných záberov máte pocit, ako keby ste sledovali tiež bojový seriál Daredevil od Netflixu, avšak v ázijskom podaní.

Mladý chalan Shang-Chi sa musí po desiatich rokoch slobody vrátiť naspäť k svojmu otcovi.  Ten ho od raného detstva cvičil v bojovom umení. Jeho otec chce zužitkovať to, čo do neho vložil, a preto ho volá naspäť domov, aby bojoval po jeho boku. Shang-Chiho otec Wenwu je totižto tajuplný Mandarin a vedúci bojovej skupiny Ten Rings. Shang-Chi má však iné plány.

Tradičná marvelovka alebo typický čínsky bojový film?

Okrem zaujímavých efektov sa môžeme tešiť aj na veľa bojových scén, ktoré podľa mňa svojou precíznosťou majú potenciál prevýšiť aj napríklad tie z Captain America: Winter Soldier. Trailer nám ukazuje, že naozaj pôjde o mix žánrov. Zrejme uvidíme typický čínsky bojový žáner v kombinácii so známym Marvel a fantasy žánrom. Snáď sa ale tieto štýly biť nebudú.

Vtipným prvkom medzi pomerne vážnymi scénami medzi otcom a synom je určite herečka Awkwafina, ktorú môžeme poznať už z viacerých projektov. Tá si vo filme zahrá Shang-Chiho kamarátku Kate a z tých pár scén, v ktorých sa objavila, je jasné, že pôjde o vtipnú postavu. Hlavne šoférovaním mi pripomína Darcy Lewisovú, ktorú sme naposledy videli vo WandaVision.

Na prvom plagáte, ktorý je možné vidieť vyššie, si môžete pozrieť aj oficiálny kostým Shang-Chiho. Ten sa dosť podobá na jeho komiksovú verziu. Zároveň má ale aj nové prvky a povedal by som, že sa drží výroku „v jednoduchosti je krása“. Kopec nových promo materiálov nás ale teda určite navnadilo na tento očakávaný film. Tešiť sa na neho môžeme v kinách od 3. septembra 2021.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nové promo materiály? Navnadili vás na film Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -