Všetci traja Spider-Man herci mali mať v Marvel filme spoločnú scénu. Prečo nakoniec nevznikla?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Len nedávno sme sa dozvedeli, že univerzum Marvel/Sony dostalo oficiálny názov Sony Pictures Universe of Marvel Characters, v skratke SPUMC. Štúdio Sony sa totiž rozhodlo, že si mimo Marvel Cinematic Universe vytvorí svoj vlastný svet, ktorého súčasťou budú postavy zo Spider-Mana. Všetko v roku 2018 odštartoval Venom, vďaka ktorého úspechu sa dočkáme pokračovania 25. júna 2021.

Ďalším samostatným filmom o zloduchovi bude Morbius, ktorý si svoju premiéru odbije 18. marca 2021. Oba tieto filmy sme mali vidieť ešte počas tohto roka, no nepríjemná situácia s celosvetovou pandémiou zasiahla aj ich. Práve Morbius by mal byť, aspoň čo sa príbehu týka, naozaj dôležitým.

spider-man
Zdroj: vanityfair.com

Spider-Man v Marvel a Sony

V prvej ukážke sa totiž objavila postava Vulture/Adrian Toomes (Michael Keaton), ktorý je od snímky Spider-Man: Návrat domov oficiálnou súčasťou MCU. Väčšina fanúšikov tak očakáva, že Morbius bude prvou spojkou medzi vesmírmi MCU a SPUMC. To nám dodáva jasnú nádej, že sa rad dočkáme súboja medzi Spider-Manom Toma Hollanda a Venomom Toma Hardyho.

Príbeh Petera Parkera však nekončí ani v MCU. Po nešťastných udalostiach z minulého roka si k sebe štúdiá Sony a Marvel opäť našli cestu, takže film Spider-Man 3 uvidíme 5. novembra 2021. Je však otázne, či sa po tomto filme nepresunie Tom Holland a jeho Spider-Man do SPUMC, pričom to štúdiá možno zamýšľajú.

Nepochybne najúspešnejšou súčasťou SPUMC je animovaný titul Spider-Man: Paralelné svety, ktorý v roku 2019 vyhral Oscara. Animák sleduje príbeh Milesa Moralesa (Shameik Moore) a svojim otvorením paralelných svetov dal tvorcom hneď niekoľko možností. Počas nedávneho spoločného sledovania sa producent Chris Miller na Twitteri vyjadril ohľadom jednej scény, ktorá však nakoniec nikdy nevznikla.

Tom Holland, Andrew Garfield a Tobey Maguire

Malo sa jednať o jednu neuveriteľne ambicióznu scénu, ktorú vymyslel kreatívny tím filmu. Táto potitulková scéna mala spojiť hercov Toma Hollanda, Andrewa Garfielda a Tobeyho Maguirea, teda všetkých troch predstaviteľov Spider-Mana. Súčasťou mal byť aj Spider-Ham (John Mulaney).

Túto scénu zatrhlo samotné štúdio Sony, ktoré povedalo, že je na podobné spojenie ešte „príliš skoro„. Toto vyjadrenie na druhú stranu vôbec nevylučuje možnosť, že sa podobnej scény niekedy v budúcnosti dočkáme. Namiesto toho sme sa teda dočkali tiež celkom podarenej scény, ktorej súčasťou bol Spider-Man 2099 (Oscar Isaac).

Spider-Man 2099
Zdroj: reddit.com

Je teda možné, že sa trojica hercov spojí v pripravovanom pokračovaní? To sa však dozvieme až v októbri roku 2022, pretože film Spider-Man: Paralelné svety 2 bol taktiež posunutý kvôli koronavírusu. Určite ale nemusíme avizovať, že spojenie týchto troch hercov, či už len v animovanej podobe, je veľkým snom všetkých fanúšikov pavúčieho muža.

Myslíte si, že sa raz Tom Holland, Andrew Garfield a Tobey Maguire spoja na striebornom plátne? Má Spider-Man v Marvel Cinematic Universe ešte budúcnosť? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -