Elle Fanning je chlapec! Trailer na transgender film 3 Generations ukazuje neľahký život chlapca v dievčenskom tele

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Trailer na tento film ste mohli vidieť možno tak rok dozadu. Vtedy sa však volal ešte festivalovým menom About Ray, a nedostal sa do povedomia širšej skupiny ľudí. Teraz tu máme americký trailer, pričom sa film premenoval na 3 Generations. Film sa potýka s problémom, ktorý je v dnešnom svete úplne normálny a častý. Transgender je človek, ktorý sa narodí “v zlom tele”. A tak žijú ľudia životy žien v mužských telách, alebo naopak. Znie to ako výborný námet na Oscarovku, však?

O čom je film 3 Generations?

Vo filme 3 Generations sa pozrieme na 3 generácie rodiny, potýkajúce sa s dospievaním Ray. Ray (Elle Fanning) je dievča, ktoré sa však na svoje pohlavie necíti. Správa sa, oblieka sa a žije ako chlapec. Proste nieje spokojný s tým, aké telo mu bolo “udelené” pri narodení. Ray žije zo svojou slobodnou matkou (Naomi Watts), babkou (Susan Sarandon) a jej frajerkou (Linda Emond) v New Yorku. Zatiaľ čo Ray zažíva zmenu, rodina sa stým snaží vyrovnať a uľahčovať mu to. Popritom všetkom musí matka ešte riešiť problémy s otcom Ray (Tate Donovan).

film 3 generations
Zdroj: uk.movies.yahoo.com

Raya hrá výborná mladá herečka Elle Fanning, ktorú môžete poznať napríklad z filmu Neon Demon. Matku si strihne kvalitná herečka Naomi Watts (Birdman). Babku stvárnila Oscarová herečka Susan Sarandon (Dead Man Walking). Tento film si našiel veľkú obľubu hlavne v LGBT komunite, pretože Susan Sarandon si zahrala homosexuálne orientovanú postavu. Jej priateľku si strihla Linda Emond. Snímku režíruje Gaby Dellal, ktorý napísal scenár spoločne s Nikole Beckwith.

Film si slovenskú premiéru odbil už koncom roka 2016. Mal by sa však dostať do povedomia širšej verejnosti a netreba ho ignorovať.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah