Ako sa Marvel vybudoval k Avengers: Endgame? – TRETIA FÁZA

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Vitajte pri našej ceste k Avengers: Endgame! Do premiéry, ktorá sa bude konať 25. apríla, vám každodenne prinesieme špeciálny článok s Marvel tematikou, ktorými budeme odpočítavať dni do vydania filmu. Toto je jeden z nich – tak teda poďme na to!

Tretia fáza Marvel Cinematic Universe

Po dvoch fázach bolo fanúšikom jasné, že tento vesmír sa bude rozpínať do nevídaných rozmerov. Keď si teda prezident Marvelu, Kevin Feige zarezervoval priestor na ohlásenie tretej fázy, filmový svet sa otriasol. Čakalo nás omnoho viac filmov ale aj prepojení hrdinov, ktoré sa nemali stať len v tímovkách. Marvel jednoducho treťou fázou odhalil svoj celý potenciál a bolo to presne tak, ako plánovali.

Táto fáza sa totiž mala stať tou poslednou v ich 22-dielnej Infinity ságe. Zrovna včera sa k nej síce pripojil ešte aj Spider-Man, no tam už vieme, že pôjde len o takú dohru série. Čo bol teda cieľ tejto fázy? Samozrejme ukončiť desaťročnú púť, no s novšími hrdinami a zaujímavými zvratmi.

Captain America: Civil War

Ako urobiť boj hrdinov proti ich najväčšej hrozbe o niečo zaujímavejší? Necháte ich pohádať sa a rozpadnúť. Tretia fáza začala filmom Captain America: Civil War, ktorá milovanú skupinu hrdinov rozdelila na dva tábory. Trošku zabrdla do politiky a ešte aj stihla predstaviť dvoch veľkých hrdinov, Black Panthera a Spider-Mana. Marvel to však zvládol s úplnou eleganciou a priniesol tak významnú kapitolu do svojho prepojeného sveta. Navyše si Marvel uistil režisérov Russovcov na veľké finále.

Zdroj: youtube.com

Doctor Strange

Tretia fáza sa však chcela rozpínať a na rad prišla nová veľká postava, Doctor Strange. Plášť si navliekol brilantný Benedict Cumberbatch a ten sa nepredstavil už len ako ďalší hrdina. Spolu s Doctorom Strangeom sme totiž odhalili nové dimenzie tohto sveta, ktoré ešte len zohrajú veľkú rolu v ďalšej fáze.

Time Stone
Zdroj: rollingstone.com

Guardians of the Galaxy vol.2

V nasledujúcej kapitole sa vrátili k ich nečakanému úspechu s úplne novým tímom. Strážcovia Galaxie boli späť a to v oveľa bláznivejšom, farebnejšom, vtipnejšom ale aj emotívnejšom pokračovaní. V niečom naše obzory rozšírili a v niečom nás zasa len pripravovali do budúcna, ako napríklad pri predstavení Adama Warlocka, ktorý je vo svete Marvel komiksov veľkou postavou.

guardians of the galaxy vol 2 trailer
Zdroj: collider.com

Spider-Man: Homecoming

Ako ďalší prišiel Spider-Man s jeho ukážkou, čo to znamená byť hrdinom. Čo nám teda tento film chcel ukázať, bol hlavne vzťah Petra Parkera a Iron Mana. Už v Civil War bol pre Petra Tony menšou otcovskou figúrou a ako už všetci viete, tento vzťah sa nielen v tomto filme, ale aj v nasledujúcom Avengers projekte ešte len prehĺbil. Ide teda o veľké puto, ktoré definuje budúcnosť MCU.

Tom Holland je najlepším Spider-Manom na plátne
Zdroj: comicbookmovie.com

Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok nám podobne ako Civil War, spojil hrdinov dokopy. Thor sa ale tentoraz spolčil s Hulkom aby predišli zničeniu Asgardu. Thor si naplno rozvinul svoje schopnosti a Hulk zase začal svoje hádky s Bruceom Bannerom. Boh hromu sa naplno chopil svojej pozície vodcu jeho ľudu a ako už vieme, jeho cesta viedla priamo k Thanosovi.

Zdroj: filmweb.no

Black Panther

Ešte pred veľkou bitkou ale tvorcovia predstavili druhého nového hrdinu z filmu Civil War, Black Panthera. Práve ten do sveta MCU priniesol nové technológie ale aj armádu, ktorá je vo veľkých bitkách jednoducho potrebná.

black panther 2 záporák
Zdroj: wall.alphacoders.com

Avengers: Infinity War

Prišiel film Infinity War a ako už vieme, prvá časť veľkej bitky pre hrdinov vôbec nedopadla dobre. Rozdelení a s veľkou prehrou, Avengers stratili polovicu ľudí vrátane nových hrdinov. Armáda im bola na nič a síce sa Thor snažil, chýbala im riadna posila. Sestry zo Strážcov Galaxie nedokázali ovplyvniť ani svoj tím a ani Thanosa. Marvel však do úplneho finále nechcel vstúpiť s úsmevom a to sa im s týmto filmom podarilo na jednotku. Hrozba menom Thanos, ktorá sa budovala už v prvej fáze sa tak rázom stala viac ako reálnou.

Zomrel Thanos v Infinity War?
Zdroj: blu-space.cz

Captain Marvel

Posila však prišla s filmom Captain Marvel, kde sa nám odhalila Carol Danvers, respektíve najsilnejší Avenger. Jedna z prvých hrdiniek na Zemi a pravdepodobne budúca vodkyňa hrdinov, nám ukázala svoj príbeh ale aj silu, ktorú bude v nasledujúcich filmoch ešte riadne využívať.

captain marvel
Zdroj: worldwoz.com

Avengers: Endgame

Avengers sa teda nevzdávajú a s novým prírastkom do rodiny, sa vo filme Avengers: Endgame pôjdu pomstiť za všetko. V tomto momente ešte netušíme ako presne, no vzhľadom na to, ako veľmi sme sa k tejto udalosti budovali, veríme, že to bude stáť za to. Veľké finále je tu.

Avengers: Endgame
Zdroj: esquire.com

Spider-Man: Far From Home

Posledný film je teda pokračovanie Spider-Mana, avšak tu už pôjde len o menšie dozvuky. Vieme, že film začne pár minút po konci Endgame, takže pre Marvel pôjde o návrat do starých koľají a ukáže nám nový svet po masívnej bitke. Spider-Man teda položí základy pre ďalšie kapitoly, ktoré nás v tomto univerze ešte čakajú.

Spider-Man: Far From Home trailer
Zdroj: gogonews.cc

Zhrnutie a poradie filmov

Môžeme teda vidieť, že každá kapitola priniesla niečo k veľkému finále. Tretia fáza je rozhodne najvyvinutejšia v celej sérii a dokázala skvelo zmiešať prvky drámy a humoru. Vďaka takémuto precíznemu budovaniu končí ako filmová udalosť a to je pochvala, o ktorú sa budú ďalšie štúdiá ešte dlho snažiť. My teda veríme, že Endgame všetko pekne uzavrie a my tak môžeme začať špekulovať nad tým, ako bude vyzerať štvrtá fáza Marvel filmov, mimo Infinity ságy.

 • Captain America: Civil War (Captain America: Občianska vojna)
 • Doctor Strange
 • Guardians of the Galaxy vol.2 (Strážcovia Galaxie 2)
 • Spider-Man: Homecoming (Spider-Man: Návrat domov)
 • Thor: Ragnarok
 • Black Panther (Čierny Panter)
 • Avengers: Infinity War (Avengers: Nekonečná vojna)
 • Ant-Man and the Wasp
 • Captain Marvel
 • Avengers: Endgame
 • Spider-Man: Far From Home (Spider-Man: Ďaleko od domova)

Ako hodnotíte tretiu fázu vy? Ktorý film váš najobľúbenejší? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -