Posledný cyklus prichádza. Tretia séria Netflix seriálu Dark odhaľuje svoj dátum vydania v tajomnej ukážke

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tretia séria Dark prichádza s dátumom vydania

Režisér Baran bo Odar priniesol v roku 2017 niečo, čo nám kompletne zmenilo pohľad na európsku seriálovú tvorbu. Prvá séria mysteriózneho seriálu Dark bola temná, dramatická, dospelá a vo všetkom predčila Stranger Things, s ktorým je často porovnávaná. Diváci začali tento seriál milovať aj napriek nemčine, ktorá môže mnohých od sledovania odrádzať.

Neskôr v roku 2019 prišla druhá séria, ktorá svojou kvalitou zabezpečila titulu štatút hitu. To si uvedomujú ako kritici, tak aj diváci, keďže na stránke Rotten Tomatoes má hodnotenie 100% od kritikov a 97% od bežných divákov. Je to priam neuveriteľné, no ľudia na rovnakej stránke zvolili Dark za vôbec najlepší originálny seriál od Netflixu.

fakty o seriáli dark
Zdroj: geektyrant.com

Začiatkom mája totiž prebiehal turnaj najlepších originálnych seriálov od Netflixu, ktorého sa celkovo zúčastnilo 64 titulov. Medzi nimi sa nachádzali tie najlepšie z najlepších vrátane Stranger Things, House of Cards, Mindhunter, Narcos, Black Mirror, The Witcher a mnoho ďalších. Takýto výsledok pravdepodobne nikto nečakal, no Dark vyhral s prehľadom prvé miesto.

Vo finálnom kole hlasovalo 111735 divákov, takže seriál získal neuveriteľných 89388 hlasov. Diváci sa tak už určite nevedia dočkať tretej série, ktorá bude, bohužiaľ, zároveň aj tou poslednou. Jej vývoj sme poctivo sledovali na sociálnych sieťach režiséra a hereckého obsadenia, pričom sme sa dnes konečne dočkali prvej ukážky.

Streamovacia služba Netflix uverejnila prvú ukážku, ktorá nám odhaľuje dátum vydania tretej série. Posledný cyklus teda príde už 27. júna 2020, čo nám dáva presne mesiac na to, aby sme si zopakovali prvé dve série.

A verte nám, pri tak neuveriteľne zamotanom a zložitom príbehu to nepochybne budeme potrebovať. Prvá ukážka je naozaj tajomná, niektoré scény v nej idú naopak a taktiež vidíme tri neznáme postavy, ktoré budú pravdepodobne tri verzie Bartosza Tiedemanna.

O čom je seriál Dark?

Ide o mysteriózny príbeh, ktorý diváci často popisujú ako temnejší a dospelejší Stranger Things. V hlavnej úlohe je tiež partia tínedžerov, no tentokrát v nemeckom mestečku Winden. Hlavná zápletka sa točí okolo niekoľkých rodín a cestovania v čase, takže si pri pozeraní poriadne preskúšate svoje mozgové závity.

Tak čo, zaujala vás tretia séria Dark z prvej ukážky? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -