V tretej sérii Dark budeme cestovať aj paralelnými vesmírmi. Pozrite si epický trailer na ukončenie sci-fi príbehu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tretia séria Dark prináša posledný cyklus

Režisér Baran bo Odar priniesol v roku 2017 niečo, čo nám kompletne zmenilo pohľad na európsku seriálovú tvorbu. Prvá séria mysteriózneho seriálu Dark bola temná, dramatická, dospelá a vo všetkom predčila Stranger Things, s ktorým je často porovnávaná. Diváci začali tento seriál milovať aj napriek nemčine, ktorá môže mnohých od sledovania odrádzať.

Neskôr v roku 2019 prišla druhá séria, ktorá svojou kvalitou zabezpečila titulu štatút hitu. To si uvedomujú ako kritici, tak aj diváci, keďže na stránke Rotten Tomatoes má hodnotenie 100% od kritikov a 97% od bežných divákov. Je to priam neuveriteľné, no ľudia na rovnakej stránke zvolili Dark za vôbec najlepší originálny seriál od Netflixu.

tretia séria dark
Zdroj: cbr.com

Začiatkom mája totiž prebiehal turnaj najlepších originálnych seriálov od Netflixu, ktorého sa celkovo zúčastnilo 64 titulov. Medzi nimi sa nachádzali tie najlepšie z najlepších vrátane Stranger ThingsHouse of CardsMindhunterNarcosBlack MirrorThe Witcher a mnoho ďalších. Takýto výsledok pravdepodobne nikto nečakal, no Dark vyhral s prehľadom prvé miesto.

Vo finálnom kole hlasovalo 111735 divákov, takže seriál získal neuveriteľných 89388 hlasov. Diváci sa tak už určite nevedia dočkať tretej série, ktorá bude, bohužiaľ, zároveň aj tou poslednou. Jej vývoj sme poctivo sledovali na sociálnych sieťach režiséra a hereckého obsadenia, pričom sme sa dnes konečne dočkali oficiálneho traileru.

Epický trailer na finálnu sériu

Koncom minulého mesiaca sme sa prostredníctvom krátkeho videa dozvedeli, že posledný cyklus príde už 27. júna 2020. Teraz však streamovacia služba Netflix uverejnila oficiálny trailer, ktorý najlepšie popisuje prídavné meno „epický„. Tu je vidieť značný rozdiel s prvou sériou, keďže tá finálna vyzerá omnoho veľkolepejšie a drahšie. Zatiaľ čo začiatok seriálu bol skôr mysterióznou drámou, Dark sa vyvinul až do plnohodnotného sci-fi.

Ako aj v ukážke naznačila Martha, v poslednej sérii nebudeme cestovať len časom, ale aj paralelnými vesmírmi a dimenziami. Popritom, ako sa Jonas bude snažiť zachrániť svet pred apokalypsou, bude zisťovať aj celú podstatu cyklov a dozvie sa, kde a ako to celé začalo. Zaznela aj veta „Začiatok je koniec“, čo môže naznačovať, že seriál skončí presne tam, kde začal – pri Michaelovi Kahnwaldovi.

O čom je seriál Dark?

Ide o mysteriózny príbeh, ktorý diváci často popisujú ako temnejší a dospelejší Stranger Things. V hlavnej úlohe je tiež partia tínedžerov, no tentokrát v nemeckom mestečku Winden. Hlavná zápletka sa točí okolo niekoľkých rodín a cestovania v čase, takže si pri pozeraní poriadne preskúšate svoje mozgové závity.

Tretia séria Dark sa neodvratne blíži a my sa už nevieme dočkať. Zdieľate naše pocity? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -