Tretia séria Mandaloriána začína vychádzať už zajtra! Čo všetko treba vedieť pred jej pozeraním?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tretia séria The Mandalorian je za rohom

Je to už viac ako dva roky, čo sme videli emotívny koniec druhej série. Znie to až neuveriteľne, no koniec tejto série bol naozaj ešte v decembri 2020. Tretia séria seriálu The Mandalorian však začne vychádzať už zajtra, a tak je dobré pospomínať si na informácie o tom, čo bolo. Nájdeme ich v druhej sérii, inom Star Wars seriáli alebo traileroch tretej série, ktoré nás pripravujú na veľké dobrodružstvo.

(Zatiaľ) posledná epizóda nám ukázala veľký boj, ktorý nečakane ukončil azda najznámejší Jedi – Luke Skywalker (omladený Mark Hamill), ktorý si spolu s R2-D2 prišiel pre Grogua, aby ho vycvičil. Din Djarin (Pedro Pascal) sa s ním rozlúčil, dokonca si aj napriek krédu istých Mandaloriánov dal dole helmu, aby uvidel svojho „syna“, ktorému dal zbohom. A tak ukončil aj svoju dlhú misiu.

The Mandalorian druhá séria finále
Zdroj: flickeringmyth.com

S Darksaberom v ruke šiel pomôcť Bobovi Fettovi

Na konci zároveň porazil Moffa Gideona (Giancarlo Esposito), od ktorého získal mandaloriánsky svetelný meč – Darksaber. To ale veľmi nepotešilo Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff), ktorá ho chela získať pre seba, pričom ho od Dina odmietla zobrať. Vyhral ho totiž v súboji a tak je právoplatným vlastníkom. Mando sa následne ukázal ešte v posledných troch epizódach seriálu The Book of Boba Fett.

Tam ho Armorer (Emily Swallow) vyhodila z klanu za to, že si dal dole helmu. Mando odišiel a rozhodol sa navštíviť Grogua na mieste, kde cvičil, no odtiaľ ho poslala preč Ahsoka Tano (Rosario Dawson), pretože Grogu už tak bol roztržitý a vnútorne nepokojný. Din mu tam však nechal darček – kovové brnenie, ukované z Beskaru. Luke, ktorý Grogua cvičil, mu dal potom na výber.

The Book of Boba Fett Mandalorian
Zdroj: leganerd.com

Buď si vyberie svetelný Yodov meč a stane sa Jediom (no nikdy už neuvidí Manda), alebo si vezme brnenie z Beskaru a stane sa Mandaloriánom. Grogu si, ako inak, vybral brnenie a prišiel za Mandom na Tatooine, kde akurát prebiehala boj o hlavné mesto medzi kriminálnymi syndikátmi. Mando bojoval za Bobu Fetta (Temuera Morrison), vyhrali a následne na novej vesmírnej lodi Din a Grogu odleteli.

Na čo nás pripravili trailery?

Ako jemne naznačil aj The Book of Boba Fett, Mando má nový cieľ. Chce a musí sa okúpať v prameňoch na planéte Mandalore, aby sa opäť mohol pripojiť k svojmu klanu Children of the Watch. Mandalore však momentálne nevyzerá ako v animovaných seriáloch The Clone Wars a Star Wars: Rebels, pretože je zničený a pramene sú zavalené. Tešiť sa môžeme aj na viacero Mandaloriánov.

The Mandalorian tretia séria prvý trailer
Zdroj: youtube.com

Medzi nimi aj na skupinu Nite Owls, ktorú vedie Bo-Katan. Očakáva sa, že jej ďalšie stretnutie s Mandom nebude príjemné a že bude chcieť meč, aby mohla zjednotiť svoj ľud. Má na to plné právo, veď jej zosnulá sestra Satine Kryze mu niekedy dávno vládla tiež. Najjednoduchšie by to bolo za pomoci Darksabera. Ten vytvoril prvý mandaloriánsky Jedi, pričom tradične sa to berie tak, že jeho terajší vlastník je aj vládcom Mandaloru.

Okrem Mandaloriánov, ktorí budú teda v jasnej bojovej pohotovosti, uvidíme ale aj iné známe tváre. Potvrdení sú Babu Frik (videli sme ho v Star Wars: Vzostup Skywalkera), Peli Motto (Amy Sedaris), Greef Karga (Carl Weathers), kapitán Carson Teva (Paul Sun-Hyung Lee), doktor Pershing (Omid Abtahi) a niekoľkí Jediovia. Trailery totiž ukazovali scénu z chrámu počas Order 66, a tak možno konečne zistíme, ako to celé Grogu prežil.

Čo myslíte, aké nové informácie nám tretia séria seriálu The Mandalorian odhalí a čo sa tam podľa vás stane? Dajte nám to vedieť do komentárov.

Zdroj: ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -