Tri nové Pokémon hry hlásia návrat Diamond a Pearl; RPG s otvoreným svetom príde budúci rok

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tri nové Pokémon hry

Séria Pokémon oslavuje 25. výročie od vydania prvých hier Pokémon Red a Blue z roku 1996. Kartičky idú na dračku, vďaka čomu celá franšíza chytila druhý dych a záujem o ňu raketovo stúpol. Spoločnosť The Pokémon Company si pre nás počas prezentácie Pokémon Presents prichystala prekvapenie v podobe odhalenia hneď troch nových hier.

Pätnásť rokov po debute hier Pokémon Diamond a Pearl sa táto nestarnúca klasika dočká remake verzií „Shining“ a „Brilliant“. Úplnou novinkou bude RPG s otvoreným svetom Pokémon Legends: Arceus.

Pokémon Brilliant Diamond a Shining Pearl

V hrách Pokémon Brilliant Diamond a Shining Pearl sa vrátime späť do obľúbeného regiónu Sinnoh. Pôvodné verzie vyšli v roku 2006 na Nintendo DS, boli domovom ikonických pokémonov ako Chimchar, Piplup, Turtwig alebo Arceus. Remake verzie si zachovajú retro nádych, o čom sa môžete presvedčiť vo vyššie priloženej ukážke.

Pokémon Brilliant Diamond a Pokémon Shining Pearl vyjdú neskôr v roku 2021 na Nintendo Switch.

Pokémon Legends: Arceus

Na toto čakali fanúšikovia série dlhé roky. Titul Pokémon Legends: Arceus prináša otvorený svet a bude veľkou evolúciou v zabehnutom RPG žánri. Príbeh sa bude odohrávať vo feudálnom regióne Sinnoh, avšak tentokrát pôjde o prequel. Časové obdobie bude zasadené dávno pred udalosťami ostatných Pokémon hier. Štartovacími pokémonmi budú Rowlet, Oshawott, a Cyndaquil, teda mix z troch rozdielnych generácií.

Pokémon Legends: Arceus vyjde začiatkom roka 2022 na Nintendo Switch.

Zaujali vás nové Pokémon hry, ktorú z nich si prípadne plánujete zaobstarať? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -