Do našich kín už onedlho dorazí kúzelný vianočný príbeh Tri želania! Pozrite si ukážku na novú československú rozprávku.

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Obdobie ako aj predvianočné, tak aj posviatkové, na Slovensku automaticky považujeme za typické pre tradíciu hraných rodinných filmov. V nich je súčasné prostredie prešpikované fantáziou a môže sa stať takmer čokoľvek. A ako sme si už zvykli, každý jeden rok tradícia pokračuje novinkami, ktoré chcú nadviazať na klasické československé filmy. Tohtoročné sviatky nebudú výnimkou. Už na začiatku decembra totižto do našich kín dorazí vianočný rozprávkový príbeh plný kúziel, ktorý sa samozrejme nezaobíde bez príbehu plného pozitívnych správ a zaujímavých zápletiek! Českí tvorcovia nás na rozprávku Tri želania (Přání k mání) lákajú peknou ukážkou.

Tri želania rozprávka

Hlavný hrdina rozprávky Tri želania, poctivý Albert, je zúfalo zamilovaný do sestry svojho kamaráta. Jeho láska je žiaľ úplne jednostranná. Trápený Albert je taktiež priamo v strede situácie lásky, ktorá obklopuje jeho rodičov – varietného kúzelníckeho dua, ktoré zažíva krízu stredného veku. Príbeh je taktiež o najdôležitejšej z lások, a to práve o tej rodičovskej. Tú si od svojho otca snaží získať flákač Bosák junior. Na riešenie týchto problémov samozrejme netreba žiadne čáry. To však neznamená, že kúzla neexistujú – s jedným veľkolepým sa totižto stretne hrdina tohto deja. Ako najlepšie Albert využije jedno prianie, ktoré za dobrý skutok získal od kúzelného starčeka?

Na to, že film nie je tak úplne klasickou rozprávkou, nás upozorňuje režisér Vít Karas. Najväčšími prednosťami filmu sú totiž podľa tvorcov výrazný štýl, výtvarné pojatie a nadsádzka:

„Nie sú tu hrady, draky, princezné ani princovia. Tri želania je jednoducho vianočný príbeh s troškou kúziel. Pre mňa je to návrat k filmom, akými boli Pan Tau alebo Lucie, postrach ulice.“

Zdroj: ceskatelevizie.cz

Kreatívny producent Jan Maxa vníma Tri želania ako výzvu, prísť na Vianoce s niečim novým a pritom neodradiť divákov. Osloviť má aj tých, ktorí v tradičnom čase očakávajú tradičný obsah – má ísť o nový, a napriek tomu dôverne známy zážitok. Rodičov Alberta (Filip Antonio Kubíček) si zahrajú Jitka Čvančarová a Martin Myšička. Svojrázneho boháča zasa stvárni Vítězslav Jandák. V ďalších úlohách sa predstavia Petra Blesáková, Jan Vondráček a Simona Babčáková vrátane Slovákov Ivan Romančík, Marián Slovák, Lukáš Latinák, Zuzana Onufráková a ďalších.

Beriete taktiež rodinné rozprávky ako tradíciu, ktorá patrí ku Vianočným sviatkom? Či už áno alebo nie, Tri želania sľubujú, že zabavia každého. Na vlastné oči sa o tom budeme môcť presvedčiť už 7. decembra, kedy film zavíta no našich kín!

ZDROJTS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -