Triler Old vo vás vzbudí paniku! Čo nám o psychologickej novinke prezradila prvá dramatická ukážka?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Správny triler má obsahovať správnu zápletku. Takú, ktorá vám zamoce myšlienky na najbližší týždeň a prinesie dostatok paranoje do vášho života. A práve M. Night Shyamalan má na tento filmový detail výnimočný talent! Nedeľný Super Bowl nám priniesol množstvo vytúžených trailerov a medzi nimi sa ocitla aj krátka ukážka na psychologický triler Old od práve spomínaného majstra zápletiek. Poďme sa teda na najnovšie zábery spoločne pozrieť a povedať si, čo môžeme od tohto nezvyčajného filmu očakávať.

Trilerová snímka ukáže boj s časom

Režisér nás posledné týždne lákal na film pársekundovými ukážkami na jeho oficiálnom Twitter účte. Fanúšikovia si tak začali dávať dokopy, čo by nám film asi mohol priniesť. Dej bol ešte donedávna takmer neznámy a my sme tak mohli iba špekulovať. Universal Pictures sa k snímke vyjadril veľmi stručne:

„Toto leto nám vizionársky filmár M. Night Shyamalan predstaví nový, mrazivý a záhadný triler o rodine na tropickej dovolenke, ktorá odhalí, že odľahlá pláž, na ktorej niekoľko hodín relaxuje, nejako spôsobuje ich rýchle starnutie… čím skráti ich celý život do jediného dňa.“

Príliš tajomné? V tom prípade je Old ideálny pre všetkých, ktorí sa radi do filmu vrhajú nevedomky, bez nadbytočných informácií ohľadom deja.

Film je natočený na základe komiksovej novely Sandcastle. Komiks je opísaný ako existenciálny hororový príbeh o nevyhnutnosti smrti a musíme uznať, že už len tieto slová vyvolajú v človeku zvedavosť, ktorá vás priam núti odhaľovať záhady tohto mrazivého príbehu.

Triler Old
Zdroj: nexushub.co.za

Ukážka na triler Old je na svete a je poriadne napínavá…

Poďme sa teda pozrieť na ukážku. Universal Pictures nám žiaľ ponúkol len 30 sekúnd, ale tvorcovia využili každú sekundu na vyburcovanie tajomnej atmosféry. V záberoch sa stretávame s rodinkou na výlete, ktorá sa rozhodla užiť si deň na slnečnej pláži. Príjemne strávený čas sa ale premení v nočnú moru, keď si rodina všimne, že všetci začali rapídne starnúť. Dramatická hudba v pozadí nám perfektne vykresľuje vyhrotenú situáciu a ukážka tak sľubuje nezabudnuteľný filmový zážitok.

A čo iné by sme čakali od kráľa napätia? Shyamalan má už za sebou množstvo vydarených projektov. Z najznámejších si môžeme spomenúť Šiesty zmysel (1999) alebo trilógiu Vyvolený, Rozpoltený a Glass. Na záver, jeho najnovší triler Old nám ponúkne aj talentované herecké mená ako Gael García Bernal, Vicky KriepsLuca Faustino Rodriguez alebo Thomasin McKenzie. Premiéra filmu je naplánovaná na 23. júla 2021.

Tešíte sa na nový počin od Shyamalana? Ktoré predchádzajúce filmy ste od neho videli? Vaše názory a postrehy nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -