Nastupuje Netflix k veľkým štúdiám? | Triple Frontier RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Triple Frontier RECENZIA

Málokedy sa stane, že si zapnem nejaký film od Netflixu. Príde mi to, že filmy od tejto značky sa len rad za radom chŕlia von bez toho, aby niekto pozeral na kvalitu. Stále však verím, že ide o skvelú možnosť pre filmárov, ako sa ukázať a nasvedčujú tomu aj veľké projekty, ako napríklad novinka Triple Frontier.

Prácu v Netflixe si chcel najnovšie vyskúšať aj oceňovaný režisér J.C. Chandor (Margin Call, All Is Lost, A Most Violent Year) a tí mu za to okrem tvorivej slobody ponúkli aj pomerne veľký rozpočet. Taký, ktorý dostávajú veľké filmy v kinách. No a musím povedať, že tento risk sa im naozaj vyplatil, keďže dokázal obohatiť zaujímavú víziu príbehu režiséra nielen skvelými technickými doplnkami ale aj úžasným hereckým obsadením.

triple frontier
Zdroj: ew.com

Ohromný vizuál

Film síce začína trochu pomalšie a zo začiatku trochu divne prestriháva medzi postavami, no hneď ako začína hlavná misia filmu, film vás naplno chytí a už nepustí. Dovalí sa na vás hutná atmosféra a dočkáte sa hneď niekoľko perfektných akčných scén. Neskôr vás opantá ešte aj vizuál filmu, ktorý je jednoducho nádherný.

Dokonca by som povedal, že je až tak dychberúci, že sa stáva samostatnou postavou filmu. Kameraman Roman Vasyanov tu naozaj odvádza skvelú prácu, i keď vytkol by som mu niekedy až moc veľa rozostrení pozadia za postavami. Za zmienku ešte určite stojí aj dunivá hudba od skladateľa Disasterpeace.

Triple Frontier
Zdroj: thatshelf.com

Skvelí herci

Najlepšiu robotu tu ale predvádza hviezdne obsadenie. Ťahajú to hlavne Oscar Isaac a Ben Affleck. Obaja svoje role hrajú dosť odlišne, než na čo sme u nich zvyknutí. Každopádne, o to zaujímavejšími sa ich postavy stávali a musím povedať, že mi na nich pri konci filmu aj prekvapivo záležalo.

Veľmi odlišní sú aj Pedro Pascal, Charlie Hunnam a Garrett Hedlund. Vôbec nejde o tých klasických vtipkujúcich vojakov v pozadí. Sledujete ich ako postavy, ktoré majú jasné ciele a z časti chápete aj ich motivácie. Úprimne, to som už celkom dlho v takýchto podobných filmoch nevidel.

triple frontier
Zdroj: digitalspy.com

Príjemné prekvapenie

Čo ma trocha mrzí je nedotiahnutý koniec. Tretí akt už totiž pôsobil ako niečo, čo sa muselo stať a neviem či to bola otázka peňazí, alebo to tak chcel tvorca. Každopádne, celkovú myšlienku filmu to dole nestiahlo, len som čakal, že ma režisér na konci ešte ohromí, ako to v Netflixe urobil naposledy Cuarón v jeho filme Roma.

Triple Frontier teda ponúka najmä skvelé akčné momenty a aj hutnú atmosféru. Príbeh je veľmi zaujímavý a ja sám som bol veľakrát prekvapený, aké zvraty si tu na nás režisér prichystal. Predovšetkým to ale ťahajú skvelí herci, ktorí vám dokážu bez problémov predať svoje postavy. Na technickú stránku filmu už bola len radosť pozerať sa. Nebyť teda toho pomalého začiatku a na mňa až moc obyčajného konca, mohlo to dopadnúť ešte lepšie. 8/10

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -