V slovenských kinách štartuje nádherný fantazijný film Tritisíc rokov túžby plný lásky, drámy a mágie

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Fantazijné dobrodružstvo, ktoré musíš vidieť na vlastné oči. Prečo? Šesťminútový standing ovation i pozitívne reakcie od kritikov na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes sú len začiatok a režisér George Miller prichádza na svetlo sveta s naozaj nevídanou snímkou. Film Tritisíc rokov túžby si pre všetkých fanúšikov pripravil nádherne spracovaný príbeh plný drámy a romantiky, o čom sa môžeš presvedčiť v slovenských kinách.

Novinka v sebe kombinuje fantasy s prostredím orientu. V hlavnej úlohe sa predstavil Idris Elba ako začarovaný džin z fľaše, ktorý Tilde Swintonovej vyrozpráva príbehy túžby naprieč históriou – od kráľovnej zo Sáby a Šalamúna, cez sultána Sulejmana I. a Osmanskú ríšu až po 18. storočie.

Film Tritisíc rokov túžby začal svoju fantazijnú púť v slovenských kinách

Akademicky vzdelaná doktorka Alithea Binnie (Tilda Swinton) vedie svoj život osamelo so striktne racionálnym prístupom. Na výprave do Istanbulu jej však cestu skríži kúzelný džin z fľaše (Idris Elba), ktorý navždy zmení jej život a všetky predstavy o fungovaní vesmíru.

Spočiatku všetko ide ako po masle, až do momentu, kedy na ňu džin vybalí ponuku. Výmenou za svoju slobodu jej džin ponúkne splniť tri želania. Neodolateľná ponuka má ale háčik. Doktorka je zbehlá v mytológii a veľmi dobre vie, že s džinom nie je dobré si zahrávať. Takto splnené priania sa totiž často zvrtnú a obrátia proti tomu, kto po nich túžil.

Džin jej začne rozprávať fantastické príbehy zo svojej histórie a histórie ľudí. Čo by si robil ty, keby máš možnosť želať si niečo? Ani ona tejto skutočnosti nedokáže odolať a nakoniec vysloví prianie, ktoré všetko zmení a dostane ju na miesta, o ktorých doteraz čítala len v knihách.

Tritisíc rokov túžby RECENZIA
Zdroj: flicks.co.nz

George Miller prichádza s novým filmom po 7 rokoch

Millerova produkčná spoločnosť kúpila na knihu práva ešte v deväťdesiatych rokoch. Zrealizovať svoj filmársky sen sa napokon slávnemu režisérovi podarilo až po takmer štvrťstoročí. A podľa ohlasov sa na film tak dlhú dobu oplatilo čakať.

Treba však spomenúť, že po poslednom jeho filme Mad Max: Zbesilá cesta sú očakávania divákov po celom svete veľmi vysoké. Predsa len, oscarový Mad Max sa radí medzi najlepšie akčné filmy minulej dekády a latku si režisér stanovil až príliš vysoko.

Na druhej strane, do projektu si dokázal upísať naozaj skvelé herecké duo. Elba a Swinton majú na konte hromadu skvelých filmov, na ktorých zozname nájdeme aj zopár MCU filmov.

Tritisíc rokov túžby v kinách
Zdroj: deadline

Okrem vyššie spomenutých hercov si vo filme zahrali Pia Thunderbolt, Berkant Öztürk, Anthony Mosset a Alyla Browne. Scenár napísali George Miller a Augusta Gore. Zle na tom nebude ani hudobná stránka filmu, o ktorú sa postaral Junkie XL (Alita: Bojový Anjel, Justice League Zacka Snydera).

Nie každý deň sa do kín dostanú filmy podobné tomuto výtvoru. George Miller vedel, čo robí a cítiť to už v priložených traileroch. No pri takomto filme ukážky nestačia. Preto nezabudni zobrať celú partiu a vydajte sa spoločne na túto krásnu modernú „rozprávku“, ktorá ti ukáže fantazijnú cestu mimo ľudské chápania – objavíš neprebádaný svet plný čistej lásky a nechceného utrpenia.

Lákavá novinka Tritisíc rokov túžby čaká už len na teba a od 1. septembra si ju môžeš vychutnať v kinách po celom Slovensku. Ak si stále na vážkach, presvedčiť by ťa mohla aj naša recenzia nižšie. Tak zahoď všetky zábrany a pusti sa do toho. My sme túto povinnú jazdu absolvovali a neľutujeme ani jednu jedinú sekundu.

Zdroj: Bontonfilm Slovensko

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -