Tromfne aj Witchera 4? Poliaci vyvíjajú ďalšiu epickú fantasy hru, vyzerá úžasne

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Nové fantasy hry chcú poraziť Witchera 4

Štúdio Mighty Koi, založené v roku 2022, chce dokázať, že The Witcher (Zaklínač) nie je jediným poľským fantasy príbehom, ktorý môže dobyť svet. Štúdio vlastní práva na dva tituly, ktoré ponúkajú tvorcom obrovské tvorivé možnosti. Thorgal a The Night Wanderer budú uvedené na trh na PS5, Xbox Series a PC. Dátum vydania zatiaľ nie je známy.

Tím zakladá svoju produkciu na engine Unreal Engine 5 s vlastnými rozšíreniami a využíva najmodernejšie technológie, ako je fotogrametria a umelá inteligencia. Štúdio o tom informuje v tlačovej správe.

K plánom pristupujú s veľkými ambíciami. Vývojári ohlásili dva projekty kategórií AA+ / AAA a zamestnávajú skúsených odborníkov zo sveta hier a animácie – v súčasnosti tím tvorí viac ako 100 ľudí a očakáva sa, že do konca roka sa ich počet zdvojnásobí, pričom sa na ňom podieľajú aj externé štúdiá. Spoločnosť Mighty Koi dúfa, že pripravované diela dobyjú nielen poľský, ale aj zahraničný herný trh a podobne ako Zaklínač urobia z poľskej fantasy literatúry produkt svetovej úrovne.

Thorgal

Hráči sa ujmú úlohy hlavného hrdinu a zažijú mnohé dobrodružstvá známe z komiksov, stretnú sa s nebezpečnými banditmi, hrozivými príšerami a neporaziteľnými bohmi – ale aj mocnými spojencami.

Thorgal vychádza z legendárnej komiksovej série Grzegorza Rosińského a Jeana Van Hammeho. Hráči sa vžijú do Vikinga Thorgala Aegirssona v dobrodružnej hre s prvkami RPG, ktorá by mohla byť silnou konkurenciou Zaklínača 4.

Dobrodružstvá najslávnejšieho Vikinga vychádzajú od roku 1977 a boli preložené do 18 jazykov, pričom sa predalo viac ako 20 miliónov výtlačkov. Legendárna komiksová séria slúži ako základ pre hru. Príbeh Thorgala, tajomného „hviezdneho dieťaťa“, ktoré chráni svojich blízkych pred ľuďmi aj hnevom pomstychtivých bohov, sa stal trvalou súčasťou kánonu fantasy.

The Night Wanderer

Hra vychádza z kultovej knižnej série Pán ľadovej záhrady od Jaroslawa Grzędowicza. Táto štvordielna sága, v ktorej sa kreatívne mieša science fiction s prvkami temnej fantasy, sa považuje za vrcholné autorovo dielo popri románoch ako Popol a prach alebo Kniha jesenných démonov. Čitateľmi i kritikmi uznávaná séria získala mnoho ocenení a natrvalo sa zapísala do sŕdc fanúšikov fantasy.

The Night Wanderer ponúkne hrateľnosť s prvkami RPG a dobrodružných hier, založenú na dynamickom a inovatívnom bojovom systéme.

Hráči sa ujmú úlohy Vuka Drakkainena – žoldniera vyslaného na tajomnú planétu Midgaard, aby našiel stratenú vedeckú expedíciu. Príbeh kombinuje sci-fi s tradičnou fantasy. Hra bude obsahovať presvedčivého hlavného hrdinu, pútavý príbeh a živý, neobyčajný svet formovaný tajomnými silami.

Hra vzniká po konzultácii so samotným Jarosławom Grzędowiczom a pod záštitou vydavateľstva Fabryka Słów. Tvorcovia sa zaviazali, že vynaložia maximálne úsilie, aby hra plne vystihla ducha a atmosféru románov.

Čo vravíte na dva herné tituly Thorgal a The Night Wanderer? Myslíte si, že dokážu prekonať aj slávu Zaklínača? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -