Tron 3 je na ceste. Kto sa vo filme objaví a kto sa postará o réžiu?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Tron 3 sa dočká svojho dlho očakávaného spracovania

Štúdio Disney nakoniec spracuje tretie pokračovanie sci-fi série Tron. Druhého pokračovania tejto kultovej klasiky sme sa dočkali pred desiatimi rokmi. Dychberúce efekty a hviezdne obsadenie na čele s Oliviou Wilde a Jeffom Bridgesom nedokázali urobiť z tejto videohernej parády finančný hit. Jednalo sa o prepadák, ktorého fanúšikovia v tretí diel už ani neverili. Avšak opak sa stáva pravdou a Tron 3 je na ceste.

V treťom filme si zahrá Jared Leto a film bude dokonca aj produkovať. O réžiu sa postará Garth Davis. Poslednú verziu scenára napísala Jesse Wigutow, avšak na príbehu sa stále pracuje. Meno Jareda Leta sa so sériou Tron spájalo už dlhšiu dobu. O účasť na tomto projekte mal totižto veľký záujem. Preto niet divu, že sa v trojke konečne objaví.  Režisér Garth Davis je zaujímavou voľbou, vzhľadom na to, že s takýmto obrovským štúdiovým filmom nemá žiadne skúsenosti.

Tron
Zdroj: wallpaperset.com

Môžeme ho poznať najmä vďaka dvom výborným drámam – Mary Magdalene a Lion, ktorý bol dokonca nominovaný na niekoľko Oscarov. Kombináciou Davisovho citu pre kvalitnú filmárčinu a obrovského rozpočtu s prvotriednym CGI môže vzniknúť vskutku zaujímavé filmové dielo. Podľa posledných informácii mal Davis o tento projekt (podobne ako Leto) veľký záujem. Pre film má jasnú víziu.

Joseph Kosinski, režisér druhého filmu Tron: Dedičstvo, by s produkciou nadchádzajúceho dielu nemal mať nič spoločné. Či sa vrátia herecké hviezdy predošlých filmov je stále otázne. A ktovie? Tron 3 možno ani nebude priamym pokračovaním. Možno sa dočkáme úplne nového príbehu, ktorý bude s jeho predchodcami spájať iba svet. A prequel je tiež jedna z možností. Kedy sa filmu dočkáme je otázne. Dôležitý je ale fakt, že sa na ňom začalo pracovať.

Ste fanúšikmi sci-fi série Tron? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -